Silto laikapstākļu dēļ motosezona Latvijā ik gadu kļūst arvien garāka

Pievienoja:

Iepriekš neierasti silti laika apstākļi, īsas ziemas bez sniega un daudz agrāk iestājies pavasara periods veicina to, ka pēdējos gados arvien agrāk sākas motosezona. To apliecina arī apdrošināšanas kompānijas ERGO dati – OCTA polises motocikliem, piemēram, šogad sāka iegadāties jau februāra beigās, bet jau marta vidū saņemti arī pirmie pieteikumi par negadījumiem ar motocikliem.  

Salīdzinot ar šā gada janvāri, februārī par 80% pieauga motocikliem iegādāto OCTA polišu skaits, bet martā tas audzis pat sešas reizes, salīdzinot ar februāri. Savukārt pirmais pieteikums tika saņemts jau marta sākumā par negadījumu ar motociklu, kur apdrošināšanas atlīdzība ir ap 500 eiro.

“Ņemot vērā braukšanai labvēlīgos laika apstākļus, pēdējos gados motociklisti aktivizējas krietni agrāk, nekā tas bijis vēl, piemēram, pirms pieciem gadiem. Ja iepriekš OCTA polises visvairāk iegādājās aprīlī un maijā, tad tagad tas notiek jau februārī un martā. Motosezonas kļūst arī garākas, iestiepjoties vēl pavisam vēlā rudenī. Līdz ar to arī OCTA polises arvien vairāk tiek iegādātas uz sešiem mēnešiem nevis trim, kā tas bijis iepriekš,” par tendencēm motociklu apdrošināšanā stāsta Ritvars Heniņš, ERGO Risku parakstīšanas departamenta direktors.

Viņš gan atgādina, ka līdz ar to arī ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros iesaistīti motocikli, notiek arvien vairāk. “Tāpēc, atsākot sezonu, motociklu vadītājiem ieteicams būt īpaši uzmanīgiem, kamēr pēc ziemas pārtraukuma tiek atgūtas visas transportlīdzekļa vadīšanas iemaņas,” uzsver Ritvars Heniņš.

Savukārt Arnis Blodons, moto žurnālists un Latvijas Motoklubu asociācijas sekretārs, atgādina, ka arī autovadītāji šobrīd vēl nav pieraduši pie motobraucējiem, tāpēc prātā visu laiku jāpatur doma “mani neredz” un jākalkulē vismaz trīs gājieni uz priekšu. “Katram motociklistam jāapzinās arī, ka viss sākas ar galvu un braukšanā svarīga ir ne tikai prasme, bet arī apdomība. Vislielākās nepatikšanas parasti sākas ar tekstu: “Skaties, kā es māku!”, tāpēc aicinu visus būt piesardzīgiem,” tā Arnis Blodons.

Apdrošināšanas sabiedrība ERGO un Latvijas Motoklubu asociācija iesaka:

  • Ceļu segums pēc ziemas daudzviet vēl nav pilnībā notīrīts, uz tā var būt sakrājušies putekļi un izveidojušās bedres, kas var kļūt par cēloni negadījumam ar motociklu.
  • Dodoties ceļā, jāpievērš uzmanība arī gaisa temperatūrai, jo motocikla riepa nodrošina pienācīgu saķeri tad, ja asfalta temperatūra ir vismaz +8 grādi. Ja laika apstākļi ir aukstāki, riepas kļūst cietākas un palielinās risks saslīdēt.
  • Ieteicams pārbaudīt sava motocikla riepu stāvokli – ja tām pa ziemu nav nācies piedzīvot krasas temperatūras maiņas, riepas kalpos līdz pat piecām sezonām. Gadījumā, ja jūsu transporta līdzeklim riepas ir vecākas, tās noteikti jānomaina.
  • Izvēlieties drošu apģērbu un aizsardzības ekipējumu – apavus ar cietu zoli, bikses no bieza auduma vai ādas kombinezonu. Tāpat svarīgi iegādāties arī ērtu un visiem drošības apsvērumiem atbilstošu ķiveri.
0