Slēpotājai par smagu žokļa traumu EVAK kompensē operācijas izdevumus 8000 eiro apmērā

Pievienoja:

Smagu traumu kalnos Austrijā guvusi kāda slēpotāja no Latvijas. Saskriedamās ar citu slēpotāju, viņa lauzusi žokli. Tā kā cietusī sieviete tika nogādāta valsts slimnīcā, viņas operāciju un slimnīcas izdevumus segs EVAK karte. Savukārt evakuāciju uz slimnīcu helikopterā, kā arī atgriešanās izdevumus Latvijā kompensēs ceļojumu apdrošināšana.

​“Kā katru gadu martā aktīvās atpūtas cienītāji izmanto iespēju doties slēpot uz Austrijas, Itālijas, Šveices un citu valstu kūrortiem. Lielākā daļa aktīvās atpūtas cienītāju zina, ka labākā nodrošināšanās pret neparedzētiem negadījumiem ir Eiropas veselības apdrošināšanas karte jeb EVAK un ceļojumu apdrošināšana. EVAK karte noder situācijās, ja saslimušais vai negadījumā cietušais cilvēks nokļūst valsts slimnīcā. Tieši tā notika ar iepriekšminēto slēpotāju. Negadījums notika marta vidū kalnu slēpošanas trasē netālu no Zalcburgas. Smagi traumētā Latvijas slēpotāja ar helikopteru tika nogādāta slimnīcā, kur viņai tika veikta žokļa operācija. Slimnīcas rēķins par operāciju ir 7800 eiro, un to segs EVAK. Savukārt ceļojumu apdrošināšana kompensēs izdevumus par evakuāciju ar helikopteru, kā arī atgriešanās izdevumus Latvijā ar lidmašīnu,” informē If Apdrošināšana Personu atlīdzību grupas vadītāja Ilma Svekre.

EVAK palīdzībai ārkārtas gadījumā

EVAK apliecina, ka tās īpašnieks ir Eiropas Savienības dalībvalsts, Norvēģijas, Lihtenšteinas, Īslandes, vai Šveices Konfederācijas iedzīvotājs un savā valstī ir sociāli apdrošināts.
Ko tas nozīmē? Ja cilvēkam, atrodoties kādā Eiropas valstī, ir nepieciešama mediķu palīdzība, piemēram, akūtas slimības vai traumas dēļ, EVAK nodrošina nepieciešamās vai neatliekamās medicīniskās veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanu tādā pašā apjomā, kādā tā pieejama attiecīgās valsts pilsoņiem.

EVAK karte nepieciešama, ja cilvēks īslaicīgi dodas:
atpūtas vai tūrisma braucienā;
– komandējumā vai biznesa darījuma braucienā;
– meklēt darbu (atrodot darbu, veselības aprūpi nodrošina valsts, kurā persona strādā);
– studēt vai mācību praksē;
– ja cilvēks ir nodarbināts starptautiskajā transportā (piemēram, šoferi, kuģa apkalpe u.tml.)

EVAK īpašniekam, saņemot veselības aprūpes pakalpojumu, jāmaksā attiecīgajā valstī noteiktā pacientu iemaksa (vai daļa no rēķina summas) tādā apmērā, kādā tā būtu jāmaksā attiecīgās valsts pilsoņiem.

Aktīvai atpūtai nepieciešama polise
Došanās uz jebkuru no slēpošanas vai citiem brīvdienu aktīvās atpūtas kūrortiem (arī Eiropas Savienībā) vai uz tādu populāru atpūtas braucienu galamērķi kā Turcija bez ceļojumu polises vai tikai ar EVAK ir saistīta ar lielu risku.

Visdrošāk ar abām
“EVAK un ceļojumu apdrošināšanas polise viena otru neizslēdz. Bezmaksas EVAK nodrošina valsts garantēto veselības aprūpi, savukārt ceļojumu apdrošināšana dod iespēju saņemt medicīnisko palīdzību situācijās, kad cilvēkam nepieciešamās palīdzības apjoms krietni pārsniedz to, ko garantē konkrētās valsts medicīnas aprūpes sistēma, lai cik tā būtu dāsna salīdzinājumā ar Latvijā iegūstamo pakalpojumu klāstu,” norāda Ilma Svekre.

Informāciju sagatavoja:
Daiga Bluķe
If Apdrošināšana komunikācijas vadītāja
+371 67 094 775, daiga.bluke@if.lv

0