Swedbank aptauja: divas trešdaļas autovadītāju ziemā brauc uzmanīgāk; 63% samazina braukšanas ātrumu un 60% ietur lielāku distanci

Pievienoja:

Populārākie drošas braukšanas paradumi, ko Latvijas autobraucēji ievēro ziemā, ir braukšanas ātruma samazināšana (63%) un lielākas distances ieturēšana starp priekšā braucošo automašīnu (60%), liecina Swedbank iedzīvotāju aptaujas dati[1]. Katrs otrais autovadītājs dod ceļu gājējiem un velo braucējiem. Savukārt 5% uzskata, ka viņi ir pietiekami prasmīgi braucēji, tāpēc papildu drošības pasākumus neievēro.

Populārākais (84%) drošas braukšanas paradums starp Latvijas iedzīvotājiem ir drošības jostu lietošana.

Lai samazinātu ceļu satiksmes negadījuma riskus, teju divas trešdaļas jeb 60% autovadītāju rūpīgi vēro citu auto kustību, lai vajadzības gadījumā izvairītos no avārijas. Tāpat nedaudz vairāk kā puse (53%) autovadītāju cenšas izvairīties no nevajadzīgiem manevriem un straujas bremzēšanas, kā arī laicīgi samazina ātrumu pirms ceļa bojājumiem, bedrēm un lielām peļķēm. Šādi rīkojas 48% aptaujāto. Un tikai ceturtdaļa autovadītāju regulāri pārbauda eļļas daudzumu, bet 12% izvēlas nevadīt automašīnu, ja ir noguruši vai slimi.

Swedbank drosa brauksana

[1] Swedbank autovadītāju aptauja sadarībā ar OMD Spashots veikta 2014.gada decembrī, aptaujājot 503 iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem Rīgā, citās Latvijas pilsētās un lauku rajonos.

“Auto “apaušana” ziemas riepās it īpaši slidenā laikā ļauj izvairīties no nepatīkamiem atgadījumiem uz ceļa. Tomēr ziemas sezonā der ievērot arī citus drošas braukšanas paradumus. Kārtīgi notīriet auto logus un spoguļus no sniega, sarmas vai apledojuma. Tikai acu līmenī izskrāpēts caurumiņš, protams, rada sajūtu, ka jūs braucat bruņu mašīnā, tomēr laba redzamība ir svarīgs priekšnoteikums drošai braukšanai. Lai mašīnu nesanestu, nebremzējiet strauji. Bet, ja esat ekstrēmu sajūtu cienītjs, kontrolētas sānslīdes apgūšanai jeb “driftošanai” izvēlieties tikai tam paredzētas vietas. Savukārt, lai iegūtu emocionālu un finansiālu drošību par savu automašīnu, rūpīgi izvēlieties uzticamu apdrošinātāju, kas problēmu gadījumā nodrošinās kā ātru un kvalitatīvu atlīdzību izmaksu, tā arī diennakts tehnisko palīdzību, piemēram, ziemā piestartējot aizsalušu motoru,” saka Reinis Jansons, Swedbank Uzkrājumu un apdrošināšanas atbalsta daļas Latvijā vadītājs.

Sievietes autobraucējas būtiski biežāk (70%) nekā vīrieši (58%) norāda uz praksi ziemā samazināt braukšanas ātrumu, ieturēt lielāku distanci starp priekšā braucošo auto (70% sieviešu pretstatā 53% vīriešu) un dot ceļu gājējiem (58% sieviešu pretstatā 45% vīriešu). Tikmēr vīrieši biežāk nekā sievietes laikus samazina ātrumu pirms ceļa bojājumiem, bedrēm un lielām peļķēm (50% vīriešu pretstatā 44% sieviešu), regulāri pārliecinās par automašīnas riepu stāvokli (34% vīrieši pretstatā 27% sieviešu) un pārbauda eļļas daudzumu (29% vīriešu pretstatā 18% sieviešu).

 

Par Swedbank apdrošināšanu

Swedbank piedāvā apdrošināšanas pakalpojumus, kurus nodrošina Swedbank P&C Insurance AS un Swedbank Life Insurance SE. Apdrošināšanas pakalpojumu klāsts aptver obligāto sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšanu, brīvprātīgo auto apdrošināšanu (KASKO), mājokļa apdrošināšanu, ceļojuma apdrošināšanu, kā arī privāto dzīvības apdrošināšanu, apdrošināšanu ģimenes atbalstam, kredītņēmēja dzīvības apdrošināšanu un citus apdrošināšanas pakalpojumus. Swedbank apdrošināšanas pakalpojumi ir pieejami Swedbank internetbankā, kā arī Swedbank filiālēs visā Latvijā.

 

Papildu informācijai:
Vineta Savicka
Swedbank ārējās komunikācijas vadītāja
Tālr.: 67444561, 29453002
vineta.savicka@swedbank.lv

0