Swedbank aptauja: katrs otrais iedzīvotājs ziemas brīvdienas plāno pavadīt Latvijā

Pievienoja:

Ziemassvētku un Jaunā gada brīvdienās gandrīz piektdaļa (19%) Latvijas iedzīvotāju plāno apmeklēt vietējos kultūras pasākumus, rāda Swedbank aptaujas dati[1]. Starp populārākajiem ziemas brīvdienu plāniem ir arī došanās uz lauku mājām, lai atpūstos no pilsētas kņadas (16%), un aktīvas atpūtas piedāvājumu baudīšana tepat Latvijā (15%).

Trešdaļai jeb 32% aptaujāto plānu ziemas brīvdienām vēl nav, vienlaikus katrs piektais (21%) Latvijas iedzīvotājs norāda, ka izlems spontāni, izmantojot “pēdējā brīža piedāvājumu”. Tikmēr 14% aptaujāto norāda, ka ziemas brīvdienās viņiem nāksies strādāt. Savukārt ārpus Latvijas plāno doties 12% iedzīvotāju.

No tiem aptaujas dalībniekiem, kuri ziemas brīvdienas plāno pavadīt ārpus Latvijas, puse dosies apciemot draugus un radiniekus. Turklāt vidēji biežāk (14%) tie būs iedzīvotāji vecumā no 45 līdz 55 gadiem. Savukārt 17% aptaujāto baudīs kaimiņvalstu ziemas tūrisma piedāvājumus vai dosies bērniem piemērotā ceļojumā. Turpretim 8% iecerējuši baudīt sauli siltajās zemēs vai doties uz ārzemju slēpošanas kūrortu.

“Ziemas brīvdienas un svētku laiks ir iespēja atpūsties no ikdienas un pavadīt laiku ar mūsu tuviniekiem. Tāpēc, dodoties apciemot draugus un radus uz tuvākām vai tālāk zemēm, būtu vērts paņemt līdzi ceļojumu apdrošināšanu. Tā, protams, nepasargās no pārēšanās vai gūtām traumām, tomēr palīdzēs kompensēt radušos izdevumus par medicīnas pakalpojumiem, kas ārzemēs mēdz būt krietni dārgāki nekā Latvijā. Tāpat, ilgāku laiku esot prom no mājām, lieti noderēs arī mājokļa apdrošināšana, kas pasargās no visiem iespējamiem riskiem un nodrošinās sirdsmieru atpūtas un ceļojuma laikā,” saka Reinis Jansons, Swedbank Uzkrājumu un apdrošināšanas atbalsta daļas Latvijā vadītājs.

Baudīt dažādus kultūras pasākumus tepat Latvijā iecerējušas biežāk sievietes (24%) un jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem. Savukārt vīrieši dod priekšroku aktīvām ziemas nodarbēm (19%) vai atpūtai lauku mājās (18%).

 

Par Swedbank apdrošināšanu

Swedbank piedāvā apdrošināšanas pakalpojumus, kurus nodrošina Swedbank P&C Insurance AS un Swedbank Life Insurance SE. Apdrošināšanas pakalpojumu klāsts aptver obligāto sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšanu, brīvprātīgo auto apdrošināšanu (KASKO), mājokļa apdrošināšanu, ceļojuma apdrošināšanu, kā arī privāto dzīvības apdrošināšanu, apdrošināšanu ģimenes atbalstam, kredītņēmēja dzīvības apdrošināšanu un citus apdrošināšanas pakalpojumus. Swedbank apdrošināšanas pakalpojumi ir pieejami Swedbank internetbankā, kā arī Swedbank filiālēs visā Latvijā.

[1] Swedbank iedzīvotāju aptauja sadarbībā ar OMD Snapshots veikta 2014.gada decembrī, aptaujājot 726 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem Rīgā, citās pilsētās un lauku rajonos.

 

Papildu informācijai:
Vineta Savicka
Swedbank ārējās komunikācijas vadītāja
Tālr.: 67444561, 29453002
vineta.savicka@swedbank.lv

0