Swedbank aptauja: vairāk nekā trešdaļa iedzīvotāju nevar atļauties segt izdevumus par mājoklim nodarītajiem bojājumiem

Pievienoja:

Vairāk nekā trešdaļa iedzīvotāju nevarētu segt neparedzētus izdevumus no saviem uzkrājumiem, ja ar viņu mājokli pēkšņi notiktu kāds negadījums, piemēram, iedzīves bojājums dabas stihijas, ugunsgrēka vai zādzības dēļ, tā liecina Swedbank veiktā aptauja[1]. Tāpat kā pērn, arī šogad 22% jeb nedaudz vairāk kā piektdaļa iedzīvotāju kāda mājokļa negadījuma situācijā paļautos uz īpašuma apdrošināšanu.

“Priecē, ka 43% iedzīvotāju mājoklim izraisīto bojājumu likvidēšanā būtu gatavi ieguldīt savus līdzekļus, tomēr realitātē zaudējumu segšana var būt problemātiska, jo ir būtiska atšķirība starp plānotajiem un patiesajiem izdevuma apjomiem. Vairumā gadījumos izmaksas par bojājumu likvidēšanu mājoklim, ko izraisīja, piemēram, stiprs lietus vai plūdi, svārstās no vairākiem simtiem un līdz pat tūkstošiem eiro. Turpretim lielākā daļa no aptaujātajiem (15%) spētu šim mērķim atvēlēt summu, kas nepārsniedz 150 eiro, un tikai 6% summu, kas lielāka par 1500 eiro. Taču no likstu ietekmes uz ģimenes budžetu un sirdsmieru iespējams izvairīties, apdrošinot ne tikai mājokli, bet arī iedzīvi,” saka Reinis Jansons Swedbank Uzkrājumu un apdrošināšanas atbalsta daļas Latvijā vadītājs.

Saistībā ar intensīvu lietu, kā rezultātā dažviet Latvijā nokrišņu daudzums šonedēļ sasniedza pat 75% no oktobra normas un izraisīja plūdus, Reinis Jansons piebilst: “Zīmīgi, ka vien divu dienu laikā, 14. un 15.oktobrī, saņēmām 41 mājokļa apdrošināšanas atlīdzības pieteikumu, kas saistīti ar nokrišņu radītajiem zaudējumiem, tai skaitā plūdiem”.

Par Swedbank apdrošināšanu

Swedbank piedāvā dzīvības un nedzīvības apdrošināšanas risinājumus, kurus nodrošina Swedbank P&C Insurance un Swedbank Life Insurance SE. Risinājumu klāsts aptver obligāto sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu (OCTA), brīvprātīgo auto apdrošināšanu (KASKO), mājokļa, kā arī ceļojuma apdrošināšanu. Tāpat Swedbank iespējams noformēt privāto dzīvības apdrošināšanu, apdrošināšanu ģimenes atbalstam, kā arī kredītņēmēja dzīvības apdrošināšanu. Swedbank apdrošināšanas pakalpojumi ir pieejami Swedbank internetbankā, kā arī Swedbank filiālēs visā Latvijā.

 

Papildu informācijai:

Kristīne Jakubovska

Swedbank komunikācijas virziena vadītāja

Tālr.: 67444560, 29128208

kristine.jakubovska@swedbank.lv

 

[1] Swedbank iedzīvotāju aptauja veikta sadarbībā ar OMD Snapshots 2014.gada oktobrī, aptaujājot 802 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem Rīgā, citās Latvijas pilsētās un lauku reģionos.

 

0