Tuvojoties rudenim, pieaug satiksmes intensitāte un palielinās risks iekļūt ceļu satiksmes negadījumā

Pievienoja:

Saskaņā ar apdrošināšanas sabiedrības ERGO datiem augustā un septembrī, kad noslēdzas aktīvais atvaļinājumu laiks un beidzas skolēnu vasaras brīvdienas, pieaug apdrošinātājam pieteikto atlīdzību skaits par ceļu satiksmes negadījumiem. Tas ir vidēji par 10% lielāks nekā, piemēram, jūnijā un jūlijā. Tāpēc, atsākoties aktīvākam laikam – skolai un darba gaitām, ERGO aicina iedzīvotājus būt divkārt uzmanīgiem, piedaloties ceļu satiksmē.

Arī Valsts policijas statistika liecina, ka pērn ceļu satiksmes negadījumu skaits vasaras beigās pieauga – jūnijā un jūlijā uz Latvijas ceļiem fiksēti 3256 negadījumi, bet augustā un septembrī ceļu satiksmes negadījumu skaits pieauga jau līdz 3595.

“Līdz ar iedzīvotāju, kuri skolas brīvlaiku un atvaļinājumu laiku pavadījuši ārpus pilsētas, atgriešanos pilsētā, satiksmes intensitāte būtiski pieaug. Katru gadu augusta pēdējās nedēļās, kad jūtami palielinās automašīnu skaits pilsētas ielās, atbildīgās institūcijas brīdina iedzīvotājus par pieaugošo risku iekļūt negadījumā. Īpaši uzmanīgiem ieteicams būt tiem autovadītājiem, kuri kādu laiku auto vadījuši pa ceļiem, kuros satiksmes intensitāte ir ievērojami mazāka nekā pilsētā,” aicina Aldis Eņģelis, ERGO Transportlīdzekļu apdrošināšanas nodaļas vadītājs.

ERGO drošības indeksa pētījuma rezultāti liecina, ka vairāk nekā pusi jeb 60 % Latvijas iedzīvotāju uztrauc varbūtība iekļūt avārijā ar automašīnu, tāpēc Aldis Eņģelis atgādina: “Atgriežoties pilsētā, ja vasara pavadīta laukos vai mazāk apdzīvotās vietās, cilvēkiem ir nepieciešams laiks, lai atkal adaptētos intensīvas satiksmes apstākļiem. Nereti piemirstas paši elementārākie ceļu satiksmes noteikumi. Arī reakcija, vadot auto, var būt nedaudz lēnāka, kamēr nav pierasts pie pilsētas dinamiskā ritma, tāpēc visiem autovadītājiem augusta beigās un septembrī ir jābūt divkārt uzmanīgiem, piedaloties ceļu satiksmē.”

Lai satiksmes dalībnieki justos drošāk, ERGO iesaka:

  • Atsvaidzināt atmiņā būtiskākos ceļu satiksmes pamatnoteikumus. To iesakām darīt arī kopā ar bērniem.
  • Gājējiem, kuri piedalās ceļu satiksmē, laikus nodrošināties ar atstarotājiem vai, atstarojošu vesti gan sev, gan bērniem, ja uz virsdrēbēm nav atstarojošu elementu.
  • Šoferiem būt vērīgiem un piesardzīgiem, īpaši, ja auto kādu laiku nav vadīts vai ar to braukts pa ceļiem ar mazāku satiksmes intensitāti.
  • Atrodoties sastrēgumā, izvairīties veikt straujus manevrus nepārredzamās vietās, piemēram, apgriešanos braukšanai citā virzienā.
  • Tāpat ieteicams atcerēties ieturēt distanci un censties redzēt tālāk par priekšā braucošo auto, lai nepieciešamības gadījumā varētu laicīgi reaģēt.
  • Būt pacietīgiem pret citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, īpaši satiksmes sastrēgumu laikā, jo nervozitāte un neiecietība var paaugstināt risku iekļūt negadījumā vai izraisīt to.
  • Visbeidzot – būt īpaši uzmanīgiem un samazināt ātrumu, braucot gar skolām, bērnudārziem vai citām mācību iestādēm, jo ielu pēkšņi var šķērsot bērni, kuri pēc vasaras brīvlaika jaunās mācību sezonas sākumā ir neuzmanīgāki un izklaidīgāki.

Papildu informācijai:
Agnese Grīnberga
ERGO Komunikācijas vadītāja
Tālr.: 67081941; mob. 22323988
E-pasts: agnese.grinberga@ergo.lv

0