Vandalisma pieaugums Pierīgas rajonos

Pievienoja:

Oktobrī un novembra pirmajā pusē vērojams vandalisma gadījumu pieaugums Pierīgas ciematos, kā arī Rīgas lielajos dzīvojamajos rajonos – īpašumi sabojāti, mēģinot ielauzties mājokļos, vai arī tīšas ļaunprātības dēļ, liecina If Apdrošināšana Atlīdzību daļas apkopotie dati.

„Ar vandalismu un ielaušanos saistītie pārkāpumi rudens mēnešos jau tradicionāli notiek biežāk. Jāuzsver, ka šogad ir īpaši pieaudzis tieši ielaušanās mēģinājumu skaits. Lai arī īpašumā nav izdevies iekļūt, ir nodarīti samēri būtiski zaudējumi īpašumam un ir nepieciešami atjaunošanas darbi, kuru izmaksas nav mazas. Šo pārkāpumu pieaugumu oktobrī un novembrī tiesībsargājošās iestādes saista ar iebrucēju pārliecību, ka viņi ir nemanāmāki un attiecīgi jūtas drošāk. Nomaļie Pierīgas ciemati šādām darbībām ir piemēroti un, ja tajos ne vienmēr ir ierīkots atbilstošs ielu apgaismojums un mājokļos nav ierīkota signalizācija vai novērošanas kameras. Tāpēc iebrucējiem pietiek ar pāris minūtēm, lai nodarītu postījumus,“ norāda If Apdrošināšana Īpašuma atlīdzību grupas vadītāja Una Vilgerte.

Šobrīd lielākais nodarītais bojājums īpašumam ir 9000 eiro apmērā kādai privātmājai Garkalnes novadā. Ēkai sabojāti gandrīz visi 1.stāva koka logi, kurus zagļi bija neveiksmīgi mēģinājuši tos atlauzt. Nevienu no logiem gan līdz galam nebija izdevies atvērt, taču tiem visiem ir sabojāti rāmji un furnitūra.
Savukārt Babītes novadā kādai privātmājai nenoskaidroti ļaundari mājas fasādi aplējuši ar krāsu, kā arī apmētājuši ar āboliem. Turklāt mājas īpašnieki šādu vandalismu piedzīvojuši jau otro reizi. Šobrīd aprēķinātā atlīdzība par ēkas fasādes atjaunošanu ir 1200 eiro.

Arī Rīgā notikuši vairāki vandalisma gadījumi. Kāda dzīvokļa saimnieks Pļavniekos, atverot sava dzīvokļa durvis, atklāja, ka tās visas no ārpuses nolietas ar biezu sarkanu krāsu, sabojājot atslēgas un durvju segumu. Par durvju atjaunošanu sākotnējā stāvoklī saimniekam kompensēti izdevumi 200 eiro apmērā. Savukārt kādam birojam Ulbrokā pa nakti nenoskaidroti vandāļi, mēģinot iekļūt telpās un nozagt elektrotehniku, sabojāja fasādes ieejas durvis, nodarot zaudējumus 450 eiro apmērā.

Informāciju sagatavoja:
Daiga Bluķe,
If Apdrošināšana komunikācijas vadītāja

0