Vasarā palielinās incidentu un pārkāpumu skaits, kuros iesaistīti jaunieši; AAS “Gjensidige Baltic” ir risinājums, kā izvairīties no nepatikšanām un aiztaupīt izdevumus

Pievienoja:

gjensidige_main logo_cmyk

“Sākoties skolēnu brīvlaikam palielinās bērnu un jauniešu risks būt iesaistītiem dažāda veida nepatikšanās, negadījumos un incidentos. Nereti no tiem nespēj pasargāt pat vecāku atbildīga pieeja bērna brīvā laika pavadīšanas organizēšanai un bieži atklājas – vienīgais īstais atbalsts brīdī, kad bērnam gadījušās ķibeles, ir civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polise,” atzīst AAS “Gjensidige Baltic” Vispārējās civiltiesiskās apdrošināšanas produktu vadītāja Tatjana Aladjeva.

Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļa atzīst, ka, sākoties garajām skolēnu brīvdienām, pieaug to gadījumu skaits, kuros iesaistīti jaunieši. Visbiežāk pieaugums novērots satiksmes negadījumos – braucot ar velosipēdu, nereti tieši jauniešiem gadās izraisīt negadījumus.

“No juridiskā viedokļa šādos jauno velosipēdistu, skrituļotāju un skeitotāju izraisītos negadījumos atbildība – arī finansiālā, par zaudējumu segšanu trešajai personai, jāuzņemas jauniešu vecākiem. Tas var būt negaidīts un nepatīkams pārsteigums, no kura vecāki var sevi pasargāt, iegādājoties vispārējās civiltiesiskās apdrošināšanas polisi (CTA). Tā aiztaupa arī neplānotas izmaksas reizēs, kad bērnam kādu gadījies savainot sporta nodarbībās, spēlējot futbolu, izsist kaimiņam loga stiklu un līdzīgos gadījumos,” stāsta Tatjana Aladjeva.

Viņa uzsver, ka Gjensidige CTA polise ir atbalsts daudzās ikdienišķās situācijās, kas var gadīties ikvienam: “Braucot ar velosipēdu noskrāpēts dārgs auto, esot ciemos, bērni spēlējoties nejauši nogāž saimnieku televizoru vai rada citus bojājumus vai sporta nodarbībās nodara pāri citam bērnam. Tās visas ir situācijas, kas var gadīties gluži nejauši, taču radīt neprognozētus tēriņus. Civiltiesiskās atbildības polise pasargā no izdevumiem gan reizē, kad nepatikšanas gadījušās pašam klientam, gan arī viņa bērnam vai mājdzīvniekam. Ir gandarījums redzēt, ka šis “drošības spilvens” kļūst aizvien populārāks un pieprasījums pēc CTA polises palielinās. Cilvēki novērtē, ka vien pāris eiro vērta polise viņiem aiztaupa nopietnus izdevumus,” tā T. Aladjeva.

Taču īpašu uzmanību viņa vēlas pievērst drošībai uz ceļa. Statistika liecina, ka nereti negadījumu cēlonis bijusi pārlieku skaļas mūzikas klausīšanās austiņās. “Klausoties mūziku austiņās, cilvēks ne vien zaudē modrību, bet nedzird arī apkārt notiekošo. Diemžēl tas mēdz beigties arī ar smagiem negadījumiem, tādēļ pirms garajām brīvdienām aicinām vecākus pārrunāt ar bērniem to, kā ceļu satiksmē piedalīties droši. Atgādināt jauniešiem to, cik svarīgi ir uz ielas dzirdēt braucošas automašīnas skaņas, signalizēšanu un citus satiksmes trokšņus. Tāpat ejot gar sliedēm, ir būtiski dzirdēt tuvojošos vilcienu. Domājot par bērna drošību garajās brīvdienās, šo jautājumu ar bērniem ir vēlreiz jāpārrunā, pat ja tas darīts arī agrāk,” novēlot skolēniem labu atpūtu un priecīgiem notikumiem bagātu vasaru, teic Tatjana Aladjeva.

Papildu informācija:

Zane Liepa

Gjensidige Baltic

Mārketinga nodaļas vadītāja

e-pasts: zane.liepa@gjensidige.lv

Mob.: +371 26557132

 

 

 

Zane Auziņa

Baltijas komunikāciju centrs

Gjensidige Baltic sabiedrisko attiecību pārstāve

e-pasts: zane@komunikacijas.lv

Mob.: +371 28304214

 

 

 

0