Veselības apdrošināšanu visbiežāk izmanto vizītēm pie terapeita un ginekologa

Pievienoja:

Visbiežāk veselības apdrošināšana tiek izmantota terapeita vai ģimenes ārsta apmeklējumam, bet nākamais pieprasītākais speciālists, kuru Latvijas iedzīvotāji apmeklē, izmantojot apdrošināšanas polises, ir ginekologs. Kā liecina Latvijā lielākā veselības apdrošinātāja ERGO dati, no visiem ārstu apmeklējumiem 34% gadījumu klienti vērsušies pie ģimenes ārsta, bet 15% – pēc konsultācijām un izmeklējumiem pie ginekologa. Savukārt populārākais medicīniskais izmeklējums ir analīzes un ultrasonogrāfija.

“Tas, ka ģimenes ārstu vai terapeitu iedzīvotāji apmeklē visvairāk, ir loģiski. Ģimenes ārsts ir pirmais, pie kā vēršas veselības problēmu gadījumā, lai saņemtu norādījumus un ieteikumus par tālākiem izmeklējumiem un speciālistu konsultācijām. Savukārt to, ka sievietes ir apzinīgākas attiecībā uz savu veselību, redz arī apdrošinātāji – pieprasītāko ārstu topa augšgalā gadu no gada nemainīgi ir ginekologs. Lielo ginekologa apmeklējumu īpatsvaru izskaidro arī fakts, ka grūtniecības laikā topošajām māmiņām nepieciešama pastāvīga ārsta uzraudzība, kā arī regulāri jāveic izmeklējumi. Tāpēc ginekologa apmeklējumu skaits vienai sievietei grūtniecības laikā var pieaugt pat 7 reizes,” skaidro Gints Konrads, ERGO Veselības un dzīvības apdrošināšanas departamentu direktors Baltijā.

Starp apmeklētākajiem speciālistiem ierindojas arī traumatologi, ķirurgi un acu ārsti. Savukārt, izmantojot veselības apdrošināšanu, samērā bieži tiek veiktas arī dažādas injekcijas un sistēmas (20%), kā arī rentgena izmeklējumi (17%).

“2014. gadā turpināja palielināties personu skaits, kam ir veselības apdrošināšanas polises. Pieprasījuma pieaugums skaidrojams gan ar ekonomiskās situācijas stabilitāti, gan to, ka veselības apdrošināšanas polise arvien vairāk tiek atzīta par lielisku bonusu darbinieku motivācijai. Darba devējiem tā ir ne tikai iespēja papildus atalgot savus darbiniekus, bet arī garantija, ka viņi vairāk rūpēsies par sevi un nekavējoties varēs novērst veselības problēmas, lai pēc iespējas ātrāk atgrieztos darbā. Turklāt cilvēkiem ar veselības apdrošināšanu nav jāsaskaras ar situācijām, kad kāda speciālista apmeklējums nav iespējams ierobežoto valsts apmaksāto pakalpojumu vai rindu dēļ, īpaši, ja pašam savu līdzekļu vizītei nepietiek. Tiem, kam ir veselības apdrošināšana, izdevumus par ārstēšanos izvēlēto limitu ietvaros sedz polise,” komentē Gints Konrads.

ERGO izmaksāto atlīdzību apmērs veselības apdrošināšanas klientiem 2014. gadā sasniedza 11,2 miljonus eiro, un viena privātpersonu pieteikuma vidējais atlīdzības apmērs bija 40 eiro.

Apdrošināšanas sabiedrības ERGO speciālisti novērojuši, ka arvien biežāk klienti izvēlas pieteikt veselības apdrošināšanas atlīdzību elektroniski, un pašlaik šādu pieteikumu skaits sasniedz jau 70%. Sekojot mūsdienu tendencēm un klientu vēlmei pēc iespējas ātri un ērti, kā arī attālināti pieteikt apdrošināšanas atlīdzību, ERGO ir izveidojis arī Latvijā pirmo mobilo aplikāciju veselības apdrošināšanas atlīdzību pieteikšanai. Ar tās palīdzību ikviens klients var iesniegt pieteikumu vien dažu minūšu laikā un nokārtot atlīdzības saņemšanu, izmantojot mobilo tālruni vai planšetdatoru.

0