Vislielākais atlīdzību apjoms izmaksāts veselības apdrošināšanas klientiem

Pievienoja:

Šī gada pirmajā ceturksnī Latvijā vislielākā tirgus daļa  jeb 28,3% ir veselības apdrošināšanai, sasniedzot straujāko izaugsmi prēmiju apjoms pieaudzis par 10%, salīdzinot ar to pašu periodu pērn. Veselības apdrošināšanas klienti saņēmuši arī vislielāko atlīdzību apjomu – 13,5 milj. eiro.

Premijas veidi 1Q16

“Šobrīd, norisinoties intensīvām un asām diskusijām par iespējamajiem veselības aprūpes sistēmas finansēšanas modeļiem, privātās veselības apdrošināšanas nozares dati skaidri parāda nozīmīgo brīvprātīgās veselības apdrošināšanas pienesumu kopējai veselības aprūpei valstī. Tāpat arī jāsecina, ka valsts apmaksātie pakalpojumi sedz arvien mazāku daļu no iedzīvotāju veselības aprūpes izdevumiem,” stāsta Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

Liels atlīdzību kāpums, salīdzinot ar prēmiju apjomu, novērojams KASKO un īpašuma apdrošināšanas segmentos, kuros valda sīva konkurence, radot klientiem arvien labākus piedāvājumus. KASKO apdrošināšanas klientiem šī gada pirmajos trīs mēnešos izmaksāti 13,4 milj. eiro, kas ir par 21,9% vairāk, nekā pagājušajā gadā. Savukārt, īpašuma apdrošināšanas klienti atlīdzībās saņēmuši 5,7 milj. eiro jeb par 14,3% vairāk nekā pērn. Visbiežāk īpašuma apdrošināšanas atlīdzības izmaksātas saistībā ar ugunsgrēkiem, kuri izcēlušies nepareizi ekspluatētu apkures sistēmu dēļ, savukārt biežākie KASKO negadījumu iemesli bijuši nobraukšana no ceļa, saslīdēšana un sadursme ar šķērsli, kā arī iebraukšanu bedrēs, kas izteikti veidojas pēc atkušņa.

“Izmaksāto atlīdzību apjoms aug straujāk par parakstītajām prēmijām, īpaši personu apdrošināšanas veidos – dzīvības, nelaimes gadījumu un ceļojumu apdrošināšanā. Iedzīvotāji kļuvuši zinošāki un, pieaugot labklājības līmenim, arvien lielākus līdzekļus velta tam, lai apdrošinātu sevi un savus tuviniekus neparedzamām dzīves situācijām. Acīmredzami pieaug arī iedzīvotāju izpratne par personīgo finanšu plānošanu, izvēloties uzkrājošo dzīvības apdrošināšanu, tostarp bērnu studijām un pensijām,” komentē Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

Top 5 apdrošināšanas veidi Latvijā pēc parakstīto prēmiju apmēra:

  1. Veselības apdrošināšana – 28,3% no tirgus, +10%
  2. Dzīvības apdrošināšana – 18,6% no tirgus, +4,8%
  3. KASKO – 15,9% no tirgus, +3,1%
  4. OCTA – 13,6% no tirgus, +4,1%
  5. Īpašuma apdrošināšana – 12,5% no tirgus, -2%

Top 5 apdrošināšanas veidi Latvijā pēc izmaksāto atlīdzību apmēra:

  1. Veselības apdrošināšana – 22,1% no tirgus, +8,7%
  2. KASKO – 22,0% no tirgus, +21,9%
  3. Dzīvības apdrošināšana – 21,9% no tirgus, +34,5%
  4. OCTA – 18,7% no tirgus, -2,5%
  5. Īpašuma apdrošināšana – 9,3% no tirgus, +14,3%

Datu avots: sākotnējie, SKDS apkopotie dati par Latvijas Republikā darbojošos 5 riska apdrošinātāju (Balta, Baltijas Apdrošināšanas Nams, BTA, Baltikums un Gjensidige) un 5 ārvalstu riska apdrošinātāju filiāļu (Compensa, ERGO, If Apdrošināšana, Seesam, Swedbank P&C), kā arī 2 dzīvības apdrošinātāju (CBL Life un SEB dzīvības apdrošināšana) un 4 ārvalstu dzīvības apdrošinātāju filiāļu (Compensa Life, ERGO Life, Mandatum Life un Swedbank Life) darbības rezultātiem Latvijas teritorijā 2016. gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2015. gada pirmo ceturksni.


Plašāka informācija:
Sandija Šaicāne
Latvijas Apdrošinātāju asociācija
Tālr.: 67360898
E-pasts: office@laa.lv

0