Vēža skrīnings ļauj atklāt saslimšanas risku pat 15 gadus pirms slimības izpausmes

Pievienoja:

Kaut arī Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja regulāri veikt valsts apmaksātus onkoloģisko slimību skrīningus, 46% aptaujāto uz tiem ne reizi nav devušies, bet ceturtā daļa jeb 24% iedzīvotāju par šādu iespēju nav informēti, liecina apdrošināšanas sabiedrības ERGO veiktā aptauja*.

“Latvijā ik gadu vēzi pirmo reizi diagnosticē vairāk nekā 11 000 iedzīvotāju un onkoloģiskas saslimšanas ir otrs biežākais nāves cēlonis. Tādēļ vēža skrīningam ir ārkārtīgi būtiska loma, jo tas sniedz iespēju slimību diagnosticēt laikus – agrīnā vai pat priekšvēža stadijā. Jo ātrāk ...

Lasīt tālāk →
0

ERGO pirmais no Latvijas finanšu uzņēmumiem saņem EMAS sertifikātu

Pievienoja:

Apdrošināšanas sabiedrībai ERGO piešķirts Eiropas Savienības Vides vadības un audita sistēmas sertifikāts EMAS, apliecinot uzņēmuma nozīmīgos sasniegumus un atbildību vides un ilgtspējas jomā. Tādējādi ERGO patlaban ir vienīgais EMAS sertificētais uzņēmums valstī un pirmais Latvijas finanšu sektorā.

EMAS ir augstākā līmeņa verifikācijas rīks, ko Eiropas Komisija izstrādājusi uzņēmumiem un iestādēm, lai tās regulāri novērtētu un uzlabotu savus vides rādītājus, nodrošinot racionālu dabas ...

Lasīt tālāk →
0

Caurums vējstiklā: mainīt vai tomēr remontēt?

Pievienoja:

Ceļš uz lauku mājām vai vasaras atpūtas galamērķi nereti ir ar granti kaisīts, turklāt vasara ir intensīvs ceļu remonta laiks. Pietiek ar sīka olīša trāpījumu auto vējstiklā, lai radītu nopietnus bojājumus – jebkura plaisa gaisa temperatūras izmaiņu, auto vibrācijas un deformācijas ietekmē var izplesties. Ar bojātu vējstiklu piedalīties satiksmē ir bīstami, jo pat šķietami kosmētiski bojājumi var ietekmēt redzamību un liegt iespēju iziet ikgadējo tehnisko apskati.

Šādā gadījumā automašīnu īpašnieki ir izvēles priekšā – veikt vējstikla ...

Lasīt tālāk →
0

Inflācija un ceļošanas bums ietekmē apdrošināšanu

Pievienoja:

Vispārējais cenu un izmaksu kāpums ir būtiski ietekmējis arī apdrošināšanas nozares rādītājus – 2022. gada pirmajā pusgadā kopējais parakstīto prēmiju apmērs ir 325,6 miljoni eiro, kas ir par 18% vairāk nekā pērn, bet izmaksātās atlīdzības kāpušas vēl straujāk – par 32% pret pērno gadu līdz 217,3 miljoniem eiro, liecina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas (LAA) apkopotie dati.

Lielākais apdrošināšanas veids pēc prēmiju apjoma ir veselības apdrošināšana, kas pandēmijas laikā jau tradicionāli piedzīvo izaugsmi un tagad ir stabili apsteidzis ...

Lasīt tālāk →
0

Aptauja: slīkšanu piedzīvojis katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs

Pievienoja:

59% Latvijas iedzīvotāju nav pārliecināti par savu peldētprasmi un 12% peldēt neprot vispār, liecina AAS BALTA (PZU grupa) aptaujas* rezultāti.  49% aptaujāto pie ūdens vai ūdenī ir piedzīvojuši kādu nepatīkamu starpgadījumu, bet 24% jeb gandrīz katrs ceturtais ir slīcis pats. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem ik gadu Latvijā noslīkstot dzīvību zaudē vairāk nekā 100 cilvēku, un pat ar labu peldētprasmi var nepietikt, lai glābtu dzīvību – uz un pie ūdens jebkurā situācijā jāievēro īpaša piesardzība.

Pērn ...

Lasīt tālāk →
0

Vasara – sasistu auto vējstiklu laiks; atlīdzībās izmaksāti jau teju 2 miljoni eiro

Pievienoja:

Vasaras sezona Latvijā ir intensīvākais ceļu remontdarbu laiks. Ceļa posmos, kur notiek remontdarbi, apdrošinātāji aicina autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem, jo no ceļa seguma atlecošie oļi un šķembas var pamatīgi sabojāt automašīnas vējstiklu. Kā rāda AAS BALTA (PZU grupa) pieredze, vasaras mēnešos, kad notiek ceļu remonti, pieteikto atlīdzību skaits par bojātiem automašīnu vējstikliem pieaug gandrīz divas reizes. Šogad apdrošinātājs KASKO atlīdzībās par vējstiklu bojājumiem auto īpašniekiem izmaksājis jau vairāk nekā 1,7 miljonus eiro.

Sīks bojājums var radīt lielus zaudējumus

Lasīt tālāk →

0

Saules paneļu apdrošināšana Latvijā: kāpēc nepieciešama un kas jāņem vērā

Pievienoja:

Līdz ar straujo enerģijas cenu pieaugumu Latvijas saimniecību dienaskārtībā arvien aktuālāka kļūst diskusija par alternatīvajiem enerģijas ieguves veidiem. Kā norāda AAS BALTA (PZU grupa) eksperti, strauji pieaugot interesei un pieprasījumam pēc saules paneļiem, ievērojami palielinājies arī apdrošinātājam pieteikto atlīdzību gadījumu skaits, ko īpaši veicinājušas pēdējos gados bieži novērotās spēcīgās vētras. Vēja, īssavienojuma vai citu postījumu rezultātā saules paneļiem nodarītie zaudējumi var sasniegt vairākus tūkstošus eiro, tāpēc apdrošinātājs iesaka parūpēties par vērtīgo iekārtu drošību no to uzstādīšanas brīža – ņemot ...

Lasīt tālāk →
0

BALTA: Karstā laikā palielinās satiksmes negadījumu risks; padomi autovadītājiem

Pievienoja:

Latvijas laikapstākļi mēdz būt ļoti mainīgi, reizēm pat teju neparedzami. Vēl nesen baudījām gana vēsu un lietainu vasaras sākumu, savukārt patlaban – ekstremāli stipru karstumu, gaisa temperatūrai vietām paaugstinoties līdz pat +33 grādiem. AAS BALTA (PZU grupa) atgādina: karstais laiks ietekmē ne vien autovadītāju koncentrēšanās spējas, bet arī ceļa segumu, tādējādi palielinot iespējamo negadījumu risku.

“Statistika liecina, ka mēnešos, kad ir labi laikapstākļi, negadījumi notiek biežāk. Karstumā autovadītāji nereti pie stūres sēžas saules nogurdināti vai kļūst izklaidīgi. ...

Lasīt tālāk →
0

Par Latvijas Apdrošinātāju asociācijas biedru kļūst INVL Life

Pievienoja:

2022.gada 17. jūnijā Latvijas Apdrošinātāju asociācijas (LAA) biedru sapulcē tika uzņemts jauns biedrs un viens biedrs izstājās no LAA.

Ar 1.jūliju no LAA izstājās Mandatum Life Insurance Company Ltd. Latvijas filiāle, jo Mandatum Life Latvijas filiāles komercdarbība tika nodota  Lietuvas apdrošināšanas akciju sabiedrībai “INVL Life” UADB , un tās apdrošināšanas līgumu izpildi turpinās INVL Life Latvijas filiāle. No 1.jūlija INVL Life uzsāk dzīvības apdrošināšanas izplatīšanu Latvijas Republikā un tiek uzņemta Latvijas Apdrošinātāju asociācijā.

LAA prezidents J. ...

Lasīt tālāk →
0

Pārvēlētas Latvijas Apdrošinātāju asociācijas amatpersonas

Pievienoja:

2022.gada 17. jūnijā notika Latvijas Apdrošinātāju asociācijas (LAA) biedru sapulce, kurā tika pārvēlēts LAA prezidents, ombuds un vairāku komisiju vadība.

LAA prezidenta amatā uz trīs gadu termiņu tika pārvēlēts esošais prezidents Jānis Abāšins.

Tāpat uz trīs gadu termiņu LAA ombuda amatā tika pārvēlēta ilggadējā ombuda pienākumu pildītāja Kristīna Pētersone.

LAA Juridiskās komisijas vadītājas pienākumus turpinās pildīt Kristīne Viļuma, Swedbank P&C Insurance AS Latvijas filiāles un Swedbank Life Insurance SE Latvijas filiāles vadītāja.

LAA Veselības ...

Lasīt tālāk →
0
Page 1 of 76 12345...»