LV EN
Menu
AAS BALTA nostiprina tirgus līdera pozīcijas, 2022. gadu noslēdzot ar 144,6 miljoniem eiro* bruto parakstītajās prēmijās

AAS BALTA nostiprina tirgus līdera pozīcijas, 2022. gadu noslēdzot ar 144,6 miljoniem eiro* bruto parakstītajās prēmijās

28.02.2023

Apdrošināšanas akciju sabiedrība BALTA (PZU grupa) 2022. gadā uzrādījusi izaugsmi 24,6% apmērā, gadu noslēdzot ar 144,6 miljoniem eiro bruto parakstītajās prēmijās, kas ir līdz šim lielākais prēmiju apjoms uzņēmuma 31 gada ilgajā pastāvēšanas vēsturē. Uzņēmums pērn strādājis ar peļņu 10,8 miljonu eiro** apmērā.

“2022. gads BALTA bijis izaicinājumiem bagāts un reizumis pat ļoti smags. Mēs neesam atrauti no pārējās sabiedrības, un arī mūs cilvēcīgi šokēja un ļoti spēcīgi ietekmēja Krievijas uzsāktais pilna mēroga karš Ukrainā. Daudz darba un resursu esam ieguldījuši, lai rastu veidus, kā palīdzēt Ukrainas cilvēkiem, gan veicot ziedojumus uzņēmuma vārdā, gan iesaistot darbiniekus un paužot atbalstu kā domās, tā darbos. Vienlaikus Latvija pieredzēja līdz šim straujāko inflāciju, un apdrošināšanas nozare atkal bija jaunu izaicinājumu priekšā – kā reaģēt un pielāgoties piegādātāju (autoservisu, medicīnas pakalpojumu sniedzēju utt.) cenu kāpumam tā, lai to pēc iespējas mazāk sajustu mūsu klienti. Tomēr bija arī patīkami notikumi – tā, piemēram, pērn atzīmējām BALTA 30 gadu pastāvēšanu Latvijas tirgū. Biznesā to varētu salīdzināt ar vecumu, kad uzkrāta vērtīga pieredze, bet tajā pašā laikā nav pazaudēta vēlme un spēja mainīties, augt un attīstīties. Par to liecina arī mūsu pagājušā gada rezultāti – augstākais jebkad uzņēmuma vēsturē sasniegtais bruto parakstīto prēmiju apjoms un savas vadošās pozīcijas nedzīvības apdrošināšanas tirgū nostiprināšana,” stāsta Īans Kenedijs (Iain Kennedy), BALTA valdes priekšsēdētājs.

Saskaņā ar Latvijas Apdrošinātāju asociācijas (LAA) datiem BALTA izdevies ne tikai noturēt, bet arī audzēt tirgus daļu, tai 2022. gadā pārsniedzot 27% atzīmi.

“2022. gada beigās BALTA apkalpoto aktīvo klientu skaits bija 359 000 – tas ir ļoti ievērojams skaitlis, kas, nenoliedzami, iezīmē arī pozitīvu tendenci: Latvijas iedzīvotāji arvien vairāk interesējas par iespējām gūt finansiālu drošības sajūtu, kā arī labāk izprot apdrošināšanas būtību un tās lomu šādas stabilitātes nodrošināšanā. Mēs, savukārt, par savu prioritāti esam izvirzījuši izcilas klientu pieredzes veidošanu – tā, lai klientiem būtu vislabākā pieredze ar mūsu uzņēmumu un viņi būtu visplašāk pasargāti ar atbilstošu apdrošināšanas segumu, jo īpaši lielu zaudējumu gadījumos. Klientu sniegtais vērtējums un uzticība mums apliecina, ka esam uz pareizā ceļa, arvien piedāvājot nozarei jaunus produktus, segumus un pakalpojumus,” norāda Ī. Kenedijs.

Līdz ar biznesa apjoma pieaugumu ievērojami pieaudzis arī BALTA neto piekritušo atlīdzību apjoms. Pērn tas sasniedzis 73,1 miljonu eiro, kas ir par 14,5% vairāk nekā gadu iepriekš.

Vislielākais atlīdzību apjoms izmaksāts transporta apdrošināšanā, kur KASKO un OCTA atlīdzību izmaksas ir teju 34,8 miljonu eiro apmērā. Savukārt veselības atlīdzībās BALTA klientiem izmaksājusi vairāk nekā 19,4 miljonus eiro.

“Veselības apdrošināšana 2022. gadā ir bijis ļoti aktuāls produkts. Pieredzējām gan ļoti lielu interesi no klientiem un strauju bruto parakstīto prēmiju kāpumu, gan arī līdzvērtīgu aktivitāti atlīdzību pieteikšanas ziņā. Esmu pateicīgs BALTA komandai, kura pērn vienlīdz labi tikusi galā ar abiem uzdevumiem – gan atbilstošāko piedāvājumu sagatavošanu klientiem, gan atlīdzības pieteikumu lielā apjoma izskatīšanu, nodrošinot, lai tās vienmēr tiktu izmaksātas ātri un godīgi. Šo pieeju – gādāt par klientu visā tā pieredzes ceļā – noteikti turpināsim pilnveidot arī šogad, neaizmirstot arī par rūpēm par saviem darbiniekiem, atbildīgu biznesa vadību un mūsu vides, sociālo un pārvaldības mērķu īstenošanu,” nākotnes plānus iezīmē Ī. Kenedijs.

2022.gadā BALTA jau ceturto reizi Latvijas uzņēmumu “Ilgtspējas indeksā” saņēma augstāko – platīna – apbalvojumu. Uzņēmums jau 19. reizi atzīts par godīgāko apdrošinātāju SKDS un LETA veiktajā sabiedriskās domas aptaujā, bet Baltijā plašākajā zīmolu un dzīvesstila pētījumā Baltic Brands BALTA atzīta par mīlētāko un cilvēcīgāko apdrošinātāju.

BALTA 43 filiālēs visā Latvijā strādā 600 darbinieku.

 * Neauditētie rezultāti par 2022. gadu. Bruto parakstītās prēmijas pirms OCTA atskaitījumiem.

** Neauditētā peļņa par 2022. gadu.

 

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2022. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 144,6 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 19 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. Plašāka informācija internetā: www.balta.lv un www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

Līna Barkovska
AAS BALTA
komunikācijas vadītāja
Tel. +371 26 40 10 41
E-pasts: lina.barkovska@balta.lv
Ligita Mieze
Deep White
projektu vadītāja
Tel. +371 27 88 55 02
E-pasts: ligita@deepwhite.lv
Atpakaļ