LV EN
Menu
Apdrošinātājs izmaksājis 720000 eiro atlīdzību SIA “K-Parks” par nodegušo ražotnes ēku

Apdrošinātājs izmaksājis 720000 eiro atlīdzību SIA “K-Parks” par nodegušo ražotnes ēku

12.04.2023

Apdrošināšana izmaksāta īsā laikā, uzņēmums nav pārtraucis darbu

Apdrošināšanas kompānija “Compensa Vienna Insurance Group” ADB izmaksājusi 720 000 eiro lielu atlīdzību nekustamo īpašumu pārvaldītājam SIA “K-Parks” par tam piederošo ražotnes ēku Mārupē, kas cieta ugunsgrēkā šī gada 7. februārī. Lēmumu par atlīdzības izmaksāšanu apdrošinātājs pieņēma piecu darba dienu laikā, ieskaitot zaudējumu novērtēšanas procesu un kompensējamās summas saskaņošanu. Savukārt pārējo juridisko procedūru nokārtošana prasīja nepilnu mēnesi.

“Compensa Vienna Insurance Group” bija apdrošināta SIA “K-Parks” piederoša ēka 2500 kvadrātmetru platībā, kur cita starpā atradās arī bezpilota lidaparātu ražotne. Ugunsgrēka rezultātā cieta gandrīz 800 kvadrātmetru platība. Tajā arī bija izvietota daļa no nomnieka SIA “Edge Autonomy Riga” ražotnes kompleksa.

Papildus ēkai, SIA “K-Parks” bija apdrošinājis arī savu saimnieciskās darbības pārtraukuma risku, tāpēc apdrošināšanas atlīdzībā iekļauti arī zaudējumi par saimnieciskās darbībās pārtraukumu.

“Biznesam ir ārkārtīgi svarīgs ātrums, lai uzņēmums pēc iespējas straujāk varētu saņemt maksājumu, atgriezt aktīvus un atjaunot pilnvērtīgu darbu. Apzinoties SIA “K-Parks” nozīmi”, mēs savācām profesionāļu komandu, kas nodrošināja ne vien taisnīgu radīto zaudējumu novērtējumu, bet arī to ātru atlīdzināšanu,“ stāsta “Compensa Vienna Insurance Group” ADB Latvijas filiāles vadītājs Aigars Freimanis. Saskaņā ar viņa teikto, pateicoties tieši tam, ka apdrošināšanas brokeris SIA “Colemont FKB Latvia” aktīvi iesaistījās procesā, kopā ar pieredzējušiem ugunsgrēku izmeklēšanas speciālistiem apdrošinātāja ekspertu komandai bija iespēja tik operatīvi izanalizēt šo lietu. Tā kā visas iesaistītās puses ļoti korekti un argumentēti komunicēja savā starpā, lēmumu par šo apdrošināšanas gadījumu bija iespējams pieņemt piecu darba dienu laikā pēc negadījuma, visas pārējās juridiskās procedūras nokārtojot nepilna mēneša laikā. “Šāda veida konstruktīva sadarbība ar klientu ir ļoti svarīga, lai rastu labākos un ātrākos risinājumus zaudējumu mazināšanai un zaudējumu kompensēšanai, no kā beigās ieguvēji ir visas ieinteresētās un iesaistītās puses,” atzīst Aigars Freimanis.

“Vēlos pateikties “Compensa Vienna Insurance Group” Latvijas filiāles pārstāvjiem un “Luminor” bankai par operatīvo un profesionālo sadarbību. Vienlaikus vēlos uzsvērt, ka, šobrīd norit aktīvs darbs pie nepieciešamās dokumentācijas sagatavošanas, lai pēc iespējas ātrāk veiktu bojātās ēkas daļas demontāžu un uzņēmums paralēli varētu strādāt pie ēkas atjaunošanas būvprojekta,” saka SIA “K-Parks” valdes loceklis Guntis Garais.

SIA “K-Parks” aktīvi un darbība “Compensa Vienna Insurance Group” ADB apdrošināti kopš 2012. gada sadarbībā ar apdrošināšanas brokeru kompāniju SIA “Colemont FKB Latvia”.

 

Kontaktpersona – Dace Gertnere,
“Compensa Vienna Insurance Group” ADB Latvijas filiāles
Mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālrunis: +371 26342532
e-pasts: dace.gertnere@compensa.lv

Atpakaļ