LV EN
Menu
Autovadītāju ievērībai – uz ceļiem atgriežas velosipēdi un skrejriteņi

Autovadītāju ievērībai – uz ceļiem atgriežas velosipēdi un skrejriteņi

14.03.2024

No traumām cilvēks nav pasargāts nevienā gadalaikā: ziemā lielākos riskus sagādā ledus un slidenas ietves, bet, iestājoties pavasarim, dominē dažādas sadzīviska rakstura traumas un ievainojumi, kas gūti, pārvietojoties ar mikromobilitātes rīkiem. Apdrošinātājs brīdina – pērn ar mikromobilitātes lietošanu saistītu traumu skaits palielinājies par 82% un nav pamata cerēt, ka šogad pavasarī pieteikto atlīdzību skaits par līdzīgajām traumām samazināsies.

Gada sākumā apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) izmaksāto atlīdzību summa palielinājusies par 25%, un nav gaidāms, ka par gūtajām traumām pavasarī pieteikto atlīdzību skaits samazināsies, – apdrošinātāja pieredze rāda, ka mainīsies tikai biežāk izplatītie iemesli. Sākoties aktīvākai brīvā laika pavadīšanai svaigā gaisā, ir prognozējams, ka turpinās palielināties traumu skaits, kuras izraisa pārvietošanās ar skrejriteņiem un elektroskrejriteņiem.

“Pavasarī cilvēki traumas visbiežāk gūst aktīvās atpūtas aktivitātēs – bērni sāk vizināties ar riteņiem, rosīties rotaļu laukumos, ceļu satiksmē atgriežas elektroskrejriteņu vadītāji. Turklāt skolēnu pavasara brīvdienas un Lieldienas ir laiks, kad daudzas ģimenes dodas ārpus mājām, lai baudītu pirmos pavasara saules starus un dabas tuvumu. Šajā laikā īpaši uzmanīgiem jābūt gan autovadītājiem, gan mikromobilitātes rīku lietotājiem, un katrai ģimenei būtu vēlreiz jāpārrunā ar bērniem drošas ceļu satiksmes noteikumi,” atgādina BALTA Nelaimes gadījumu produkta vadītāja un risku parakstītāja Ludmila Ščegoļeva. Eksperte norāda, ka 2023. gadā salīdzinājumā ar iepriekšējo periodu izmaksāto atlīdzību apjoms par mikromobilitātes traumām būtiski pieaudzis – par 82%, savukārt vislielākais traumu skaita pieaugums ir vērojams tieši saistībā ar elektroskrejriteņu izmantošanu.

BALTA eksperti atgādina: lai skolēnu brīvlaiks, Lieldienas un pavasaris būtu drošs un patīkams, ir jābūt uzmanīgiem un jāievēro drošības noteikumi!

Braucot ar elektroskrejriteni 

Braucot ar velosipēdu vai skrituļslidām

 

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2022. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 144,6 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 19 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. Plašāka informācija internetā: www.balta.lv un www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Toms Sadovskis
AAS BALTA
komunikācijas vadītājs
Tel. +371 26 11 47 85
E-pasts: toms.sadovskis@balta.lv
Janīna Biteniece
Deep White
projektu vadītāja
Tel. +371 26 70 63 61
E-pasts: janina@deepwhite.lv
Atpakaļ