LV EN
Menu
Autovadītāju rūpe – uz bedrainiem ceļiem arvien vairāk negadījumu

Autovadītāju rūpe – uz bedrainiem ceļiem arvien vairāk negadījumu

08.03.2024

Sadursmes ar transportlīdzekļiem un dažādiem objektiem, ko veicina slidenas brauktuves un slikta redzamība, sasisti vējstikli, uz nekvalitatīva ceļa seguma sabojātas riepas un diski – ziema katru gadu nes daudz nepatīkamu pārsteigumu autovadītājiem. Apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) šajā ziemā atlīdzībās par dažādu iemeslu dēļ bojātu transportlīdzekļu remontu izmaksājusi 8 miljonus eiro, turklāt par 53% pieaudzis negadījumu skaits saistībā ar nekvalitatīvu ceļa segumu.

Šoziem – pērnā gada decembrī un šī gada pirmajos divos mēnešos – visbiežāk apdrošināšanas atlīdzības pieteiktas par tādiem transportlīdzekļu bojājumiem, ko izraisījusi sadursme ar citu transportlīdzekli, uzbraukšana objektam un vējstiklu bojājumi. Katrā no šiem trim negadījumu veidiem sabojāti vairāk nekā 1000 transportlīdzekļu. Salīdzinot ar tādu pašu periodu pērn, visizplatītāko apdrošināšanas atlīdzību iemeslu tops nav mainījies, taču izmaksāto atlīdzību summa ir par 24% vairāk nekā pagājušajā gadā. Jāpiezīmē, ka šoziem visvairāk – par 53% – pieaudzis tādu negadījumu skaits, kuru cēlonis ir nekvalitatīvs ceļa segums, bet par 18% – sadursme ar citu transportlīdzekli.

Tomēr tie nebūt nav vienīgie iemesli, kāpēc automašīnu īpašniekiem nācies vērsties pie apdrošinātājiem. Piemēram, šī gada janvārī gaisa temperatūra ļoti strauji mainījās, un tas ievērojami ietekmējis ceļu seguma kvalitāti, ko var labi redzēt lielajā bojāto riepu un disku skaita pieaugumā.

“Skaidrs, ka ziema nav pats jaukākais laiks izbraucienam ar auto, un ir saprotama autovadītāju atvieglojuma sajūta, iestājoties labākam laikam, un arī nepacietība, cerot uz drīzu pavasari. Tomēr es ieteiktu nesteigties ar pāreju uz vasaras riepām, jo gaisa temperatūra rīta stundās vēl ilgi var būt zemāka par 0 grādiem, tādējādi braukšanas apstākļi vairāk līdzināsies ziemai. Tāpat jāatceras, ka pavasaris ir laiks, kad dalību satiksmē atsāk tie, kas ziemā ar auto nebrauc, tāpēc jāņem vērā, ka ne visiem autovadītājiem šajā laikā ir vienādas braukšanas iemaņas – daļai tās ir jāatgūst,” atgādina BALTA Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs Kristaps Liecinieks.

Lai pavasarī auto labi ripotu un braukšana būtu droša, eksperti iesaka veikt rūpīgu transportlīdzekļa tīrīšanu, īpašu uzmanību pievēršot tā apakšai, lai atbrīvotu to no sāls, kas pa ziemu tur varētu būt sakrājies. Tāpat jāatceras, ka pavasaris ir spožas saules un slapju brauktuvju kombinācija, kas liek biežāk tīrīt vējstiklu, tāpēc jārūpējas, lai pietiktu logu skalojamā šķidruma un lai logu tīrāmās slotiņas nebūtu nodilušas un spētu pilnvērtīgi veikt tām paredzēto uzdevumu.

 

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2022. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 144,6 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 19 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. Plašāka informācija internetā: www.balta.lv un www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Toms Sadovskis
AAS BALTA
komunikācijas vadītājs
Tel. +371 26 11 47 85
E-pasts: toms.sadovskis@balta.lv
Janīna Biteniece
Deep White
projektu vadītāja
Tel. +371 26 70 63 61
E-pasts: janina@deepwhite.lv
Atpakaļ