LV EN
Menu
BALTA: atlīdzību summa par vētras radītajiem zaudējumiem sasniedz rekordlielus apjomus

BALTA: atlīdzību summa par vētras radītajiem zaudējumiem sasniedz rekordlielus apjomus

09.08.2023

Trešdienas rītā apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) klientiem par vētras nodarītajiem zaudējumiem rezervētā atlīdzību kopsumma sasniegusi jau 1,42 miljonus eiro. Tādējādi šī summa vairāk nekā divas reizes pārsniedz visu pēdējo četru gadu laikā reģistrēto vētru zaudējumus kopā.

“Arvien nemitīgi turpinām saņemt atlīdzību pieteikumus par klientu īpašumam un automašīnām nodarītiem zaudējumiem. Ja otrdienas rītā zaudējumu aplēses bija ap pusmiljonu eiro, tad 24 stundas vēlāk šī summa tuvojas jau pusotram miljonam eiro un noteikti vēl pieaugs, cilvēkiem piesakot zaudējumus un mūsu ekspertiem – novērtējot to apjomu,” stāsta Ainārs Puķe, BALTA Īpašuma apdrošināšanas atlīdzību pārvaldes vadītājs.

Trešdienas rītā BALTA reģistrēti 423 atlīdzību pieteikumi, no kuriem 258 ir īpašuma (t.sk. lauksaimniecības tehnika, sējumi), bet 165 – KASKO apdrošināšanā.

Atlīdzībās jau izmaksāti 30 000 eiro, kamēr pārējie zaudējumi tiek vērtēti un administrēti, to kopējās izmaksas paredzot vismaz 1,42 miljonu eiro apmērā.

Vislielākā atlīdzību rezerve pagaidām noteikta sējumu apdrošināšanā, kur Dobeles novadā lielā platībā bojāti labības lauki. Citviet atlīdzības pieteikums saņemts par izskalotu ceļu būves objektu.

“Patlaban pastiprinātā režīmā turpinām strādāt, lai atbalstītu mūsu klientus. Daudzos KASKO gadījumos jau iesniegtas pirmās tāmes, kas lielākoties pārsniedz 3200 EUR par gadījumu. Liela daļa klientu vēršas Dobeles un tuvāko pilsētu auto servisos, kur veidojas lielas rindas. Tāpēc, lai palīdzētu izvērtēt, vai auto būs ekonomiski atjaunot, mēs proaktīvi izsūtām klientiem informāciju ar aicinājumu pievienot bojātā auto fotogrāfijas, aiztaupot došanos uz auto servisu transportlīdzekli atrādīt. Savukārt īpašuma apdrošināšanā vairāk nekā 20 gadījumos jau izmaksātas atlīdzības, jo īpaši gadījumos ar daļēji bojātiem jumtiem, lai klienti varētu operatīvi veikt glābšanas darbus, izvairoties no turpmākiem zaudējumiem,” norāda Ainārs Puķe.

Apdrošināšanas eksperts arī uzsver, ka BALTA atlīdzību izmaksas neskars tas, vai valstī tiks izsludināta ārkārtas situācija – vētras nodarīti zaudējumi ir standarta īpašuma un KASKO apdrošināšanas segumā, un tie klientiem tiek atlīdzināti saskaņā ar noslēgto apdrošināšanas līgumu neatkarīgi no valstī pieņemtajiem lēmumiem.

Vienlaikus Ainārs Puķe norāda, ka vētras spēkam un radītājiem zaudējumiem jāliek aizdomāties ikvienam. “Skaidrs, ka klimata pārmaiņas diemžēl neatstās neskartu arī Latviju, un šie notikumi ir tam skaudrs brīdinājums. Varam vienīgi minēt, cik reizes lielāki būtu bijuši zaudējumi, ja lielākais vētras spēks būtu skāris ne tikai salīdzinoši mazāk apdzīvotas teritorijas, bet arī Rīgu,” saka BALTA eksperts.

Visvairāk atlīdzības pieteikumu – teju puse – saņemts no Dobeles novada, un daudz pieteikumu ir arī no Augšdaugavas novada, Talsiem un Tukuma.

 

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2022. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 144,6 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 19 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. Plašāka informācija internetā: www.balta.lv un www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Līna Barkovska
AAS BALTA
komunikācijas vadītāja
Tel. +371 26 40 10 41
E-pasts: lina.barkovska@balta.lv
Ligita Mieze
Deep White
projektu vadītāja
Tel. +371 27 88 55 02
E-pasts: ligita@deepwhite.lv
Atpakaļ