LV EN
Menu
BALTA: divkāršojies sadzīvisku iemeslu izraisītu ugunsgrēku skaits

BALTA: divkāršojies sadzīvisku iemeslu izraisītu ugunsgrēku skaits

21.11.2022

Sveču gaisma un adventes vainagi, omulīgi sprakšķošs kamīns vai krāsniņa silda un izgaismo tumšus, drēgnus rudens un ziemas vakarus, taču liek cilvēkiem būt īpaši modriem. AAS BALTA (PZU grupa) pieredze rāda, ka strauji pieaug sadzīves negadījumu izraisītu ugunsnelaimju skaits fizisku personu privātīpašumos. Tas nozīmē ne tikai lielus uztraukumus un risku dzīvībai un veselībai, bet arī ievērojamus finansiālus zaudējumus: šī gada deviņos mēnešos par katru ugunsnelaimi privātīpašumu segmentā atlīdzībās izmaksāti vidēji 10 200 eiro, bet pavisam – 1,78 miljoni eiro, kas ir vairāk nekā 2021. gada visos 12 mēnešos kopā.

Šogad lielākā atlīdzība 78 000 eiro apmērā izmaksāta par ugunsgrēku, kas izcēlās dzīvojamā ēkā, no dūmvada niedru jumtā ielecot dzirkstelei. Tāpat konstatēta virkne gadījumu, kad izmaksas sasniegušas 50 000 eiro –galvenais ugunsnelaimes cēlonis bijis elektroinstalācijas īssavienojums.

Ja 2021. gadā īssavienojums bija visbiežākais ugunsgrēka cēlonis, šogad priekšplānā izvirzījušies sadzīves negadījumi, kuru dēļ izceļas 35% ugunsgrēku. Lielākoties tas notiek cilvēku nevērības dēļ: aizdegas bez uzraudzības atstātas sveces, adventes vainagi, pie mājas novietotās atkritumu tvertnēs nenodzēsti izsmēķi, grils, gatavojot uzliesmojusi eļļa, uz plīts aizmirsts ēdiens utt. Tāpat privātīpašumus uguns posta apkures sistēmas bojājumu, trešo personu ļaunprātīgas rīcības un eksploziju, piemēram, gāzes balona sprādziena rezultātā, bet 5% gadījumu aizdegšanās iemesls nav noskaidrojams. Arvien biežāk parādās arī atlīdzību pieteikumi par postījumiem, kas nodarīti kopīpašumam vai privātīpašumam kaimiņa īpašumā izcēlušās ugunsgrēka dēļ.

“Tuvojoties Ziemassvētku laikam, kad daudzi vairo omulību mājās ar svecēm un dažādiem rotājumiem, īpaši jāuzsver ugunsdrošības aspekts. Kā rāda BALTA pieredze, šī gada deviņos mēnešos sadzīves negadījumu ir bijis divreiz vairāk nekā pērn visa gada laikā kopā. Īpaši par ugunsdrošību jādomā, sākoties apkures sezonai – netīrīti vai nekvalitatīvi skursteņi ik gadu ir iemesls simtiem postošu ugunsgrēku privātīpašumā ar nopietniem finansiāliem zaudējumiem. Lielākā pēdējos gados izmaksātā atlīdzība fiziskai personai sasniedza vairāk nekā 200 000 eiro, 2021. gada martā apkures sistēmas izraisītā ugunsgrēkā nodegot dzīvojamai mājai. Nereti konstatējam arī gadījumus, kad ēka ir apdrošināta, bet manta – nē, radot pat 20 000 eiro lielus zaudējumus,” stāsta BALTA Īpašuma apdrošināšanas atlīdzību pārvaldes vadītājs Ainārs Puķe.

Lai pasargātu īpašumu no ugunsnelaimes, BALTA atgādina:

Ar plašāku informāciju par ugunsdrošību aicinām iepazīties BALTA Drošības akadēmijā.

 

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2021. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 116 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 18 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 22 miljonu klientu uzticību piecās valstīs. 2021. gadā PZU grupas parakstīto prēmiju apjoms sasniedza 5,48 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā www.balta.lv un www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

 Papildu informācija:

Juta Šteinerte
AAS BALTA
Mārketinga, komunikācijas un klientu departaments
Tel. +371 26 328 286
E-pasts: juta.steinerte@balta.lv
Ligita Mieze
Deep White
projektu vadītāja
Tel. +371 27 88 55 02
E-pasts: ligita@deepwhite.lv
Atpakaļ