LV EN
Menu
BALTA: Karstā laikā palielinās satiksmes negadījumu risks; padomi autovadītājiem

BALTA: Karstā laikā palielinās satiksmes negadījumu risks; padomi autovadītājiem

04.07.2022

Latvijas laikapstākļi mēdz būt ļoti mainīgi, reizēm pat teju neparedzami. Vēl nesen baudījām gana vēsu un lietainu vasaras sākumu, savukārt patlaban – ekstremāli stipru karstumu, gaisa temperatūrai vietām paaugstinoties līdz pat +33 grādiem. AAS BALTA (PZU grupa) atgādina: karstais laiks ietekmē ne vien autovadītāju koncentrēšanās spējas, bet arī ceļa segumu, tādējādi palielinot iespējamo negadījumu risku.

“Statistika liecina, ka mēnešos, kad ir labi laikapstākļi, negadījumi notiek biežāk. Karstumā autovadītāji nereti pie stūres sēžas saules nogurdināti vai kļūst izklaidīgi. Turklāt satiksmes intensitāte mēdz palielināties, cilvēkiem vairāk dodoties ceļā, lai meklētu iespējas atpūsties ārpus pilsētas tveices, savukārt ceļa segums karstumā maina savas īpašības. Lai arī laikapstākļus ietekmēt nevaram, noteikti varam tiem pielāgoties un rīkoties preventīvi, tā izvairoties no bīstamām situācijām un vienlaikus paturot prātā, ka risks ir paaugstināts,” aicina BALTA Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs Kristaps Liecinieks.

Karstumā autovadītāji nogurst ātrāk

Kā norāda eksperts, karstā laikā autovadītāji nogurst ātrāk. Jāņem vērā, ka braukšana nogurumā bīstamības ziņā var būt pielīdzināma auto vadīšanai alkohola reibumā. Abos gadījumos autovadītājiem zūd koncentrēšanās spējas, rodas grūtības objektīvi novērtēt situāciju uz ceļa, kā arī tiek kavēta reakcija. “Nogurumu veicina ne tikai karstums un atrašanās saulē. Autovadītāji mēdza nogurt arī no trokšņa, kas rodas, ilgstoši braucot ar atvērtiem auto logiem. Protams, lielākoties mūsdienu automašīnas ir aprīkotas ar gaisa kondicionēšanas sistēmām, tomēr jāņem vērā, ka ne visi autovadītāji tās izmanto,” norāda Kristaps Liecinieks.

Ceļa segums arī karstā laikā var kļūt bīstams

Asfalts karstumā var kļūt slidens, jo augstā temperatūrā tas paliek mīkstāks un slodzes ietekmē asfalta cietā frakcija jeb šķembas tiek iespiestas dziļāk, virspusē atstājot bitumenu, kas nenodrošina tikpat labu saķeri ar auto riepu, kāda tā ir šķembu maisījumam. Tā rezultātā bremzēšanas ceļš kļūst garāks, un ceļa līkumi jāizbrauc vēl uzmanīgāk. Tas pats attiecināms arī uz grantētajiem ceļiem, kur esošie akmeņi uzkarstot var veicināt ceļa slīdamību, savukārt putekļi – apgrūtināt redzamību. “Mēs esam pieraduši un labi zinām, ka ceļi slideni kļūst ziemā un tāpēc jābrauc prātīgi. Tomēr arī vasarā, jo īpaši karstā laikā, būtiski izvērtēt ceļa stāvokli, jo arī šādos laikapstākļos mainīgais ceļa segums var radīt riskus iespējamām avārijas situācijām. Tāpēc neatkarīgi no gadalaika un laikapstākļiem ieteiktu nekļūt pārgalvīgiem un izvēlēties ceļu satiksmes noteikumiem un ceļa seguma kvalitātei atbilstošu braukšanas ātrumu,” iesaka Kristaps Liecinieks.

Apdrošināšanas sabiedrība BALTA apkopojusi noderīgus ieteikumus autovadītājiem, karstā laikā pārvietojoties ar auto.

 

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2021. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 116 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 18 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 22 miljonu klientu uzticību piecās valstīs. 2020. gadā PZU grupas parakstīto prēmiju apjoms sasniedza 5,48 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā www.balta.lv un www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

Līna Barkovska

AAS BALTA

komunikācijas vadītāja

Tel. +371 26 40 10 41

E-pasts: lina.barkovska@balta.lv

  Ligita Mieze

Deep White

projektu vadītāja

Tel. +371 27 88 55 02

E-pasts: ligita@deepwhite.lv

Atpakaļ