LV EN
Menu
BALTA: Zinību dienā ceļu satiksmes negadījumu skaits pieaug par 50%; aicina autovadītājus uzmanīties

BALTA: Zinību dienā ceļu satiksmes negadījumu skaits pieaug par 50%; aicina autovadītājus uzmanīties

31.08.2023

Zinību diena jeb 1. septembris ir izteikta robežšķirtne starp vasaru un rudeni – ir beidzies skolēnu brīvlaiks un vasaras atvaļinājumu laiks, ikdiena atgriežas ierastajā ritmā. Taču pārmaiņas skar arī satiksmi – tā kļūst ievērojami intensīvāka, uz ielām parādoties vairāk automašīnām, bet uz ietvēm – gājējiem un mikromobilitātes rīkiem. AAS BALTA (PZU grupa) vēsturiskie dati liecina, ka pirmajā skolas dienā ceļu satiksmes negadījumu skaits pieaug par 50%.

“Pirmkārt, pie šādas statistikas noved drūzmēšanās noteiktās vietās – vecāki vēlas savas atvases pievest iespējami tuvāk skolai, kā rezultātā ielas skolu tuvumā ir pārslogotas. Ja parastā darba dienā mācību stundas sākas dažādos laikos un braucēju plūsma līdz ar to ir izkliedēta ilgākā laikā, tad pirmajā skolas dienā svinīgie pasākumi notiek gandrīz vienlaicīgi, un arī to apmeklētāji uz tiem ierodas vienā laikā. Bet – kur daudz auto, tur lielāka iespēja, ka pat neliela uzmanības novēršana novedīs pie negadījuma,” brīdina Kristaps Liecinieks, BALTA Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs.

Eksperts arī norāda, ka papildu riska faktors ceļu satiksmes negadījumam ir jaunu maršrutu apgūšana. “Bērniem uzsākot mācības jaunā mācību iestādē, jāmaina ierastie maršruti, kas savukārt nozīmē jaunas potenciālās bīstamības, kas vēl nav apgūtas. Ja tam visam vēl pievieno steigu – paspēt uz svinīgā pasākuma sākumu, pagūt nopirkt ziedus, aizvest bērnu mājās un vēl laikus ierasties uz darba tikšanos – tas viss rada risku kopumu un situāciju, kur ļoti uzmanīties vajadzētu gan autovadītājiem, gan kājāmgājējiem un tiem, kuri uz 1. septembra pasākumu dodas ar velosipēdu vai elektroskūteri,” stāsta K. Liecinieks.

Lai mazinātu risku svētku dienā nokļūt nepatīkamā vai pat bīstamā situācijā:

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2022. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 144,6 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 19 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. Plašāka informācija internetā: www.balta.lv un www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Līna Barkovska
AAS BALTA
komunikācijas vadītāja
Tel. +371 26 40 10 41
E-pasts: lina.barkovska@balta.lv
Ligita Mieze
Deep White
projektu vadītāja
Tel. +371 27 88 55 02
E-pasts: ligita@deepwhite.lv
Atpakaļ