LV EN
Menu
BTA pērn katru darba dienu izmaksāja vidēji 17 atlīdzības nelaimes gadījumos cietušajiem

BTA pērn katru darba dienu izmaksāja vidēji 17 atlīdzības nelaimes gadījumos cietušajiem

09.02.2024

Lielāki un mazāki negadījumi, smagas saslimšanas un citas veselības ķibeles cilvēkus visbiežāk piemeklē pilnīgi nesagatavotus un brīžos, kuros nekas nav liecinājis par briestošajām problēmām. Tās var būt sadzīviskas situācijas mājās, uz ielas vai izklaides vietās, un šādi negadījumi notiek dienu no dienas. Aizvadītajā gadā apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) katru darba dienu izskatīja vidēji 17 nelaimes gadījumu pieteikumus un vidēji par katru no tiem izmaksāja vairāk kā 210 eiro atlīdzību.

«Senais latviešu sakāmvārds «nelaime nenāk brēkdama» diemžēl ir ļoti aktuāls arī mūsdienās. Ik dienu medicīnas iestādēs nonāk desmitiem cilvēku, kuru diena iesākusies tāpat kā tūkstošiem citu, taču viena neuzmanība vai neveiksmīga apstākļu sakritība izjaukusi ierasto dzīves ritējumu. 2023. gadā BTA saviem klientiem savainojumu un slimību ārstēšanas atlīdzībās izmaksājusi vairāk nekā 800 tūkstošus eiro, no kuriem 425 tūkstoši bija kompensācija par nelaimes gadījumos gūto traumu dziedēšanu. Vērienīgie skaitļi ir nepārprotams atgādinājums, ka nelaimes gadījumu apdrošināšana atmaksājas,» skaidro BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

BTA apkopotie dati liecina, ka 2023. gadā par gūtajām traumām vien izmaksāta 390 tūkstošu eiro atlīdzība jeb 200 eiro vidēji par katru gadījumu. Vēl 163 tūkstoši tikuši novirzīti ārstēšanas izdevumu segšanai un 70 tūkstoši – par darbaspējas zaudējumu. Kompensācijas izmaksātas arī par tuvinieku nāves gadījuma iestāšanos. To kopējais apjoms gada laikā sasniedzis 190 tūkstošus eiro.

Klienti aizvien biežāk apdrošinās arī pret kritiskām slimībām, kuru ārstēšana mēdz būt gan dārga, gan ilga. Pērn visbiežāk šāda kompensācija izmaksāta pacientiem, kuriem atklāts vēzis vai Laima slimība, kā arī infarktu piedzīvojušajiem. Kopējais atlīdzības gadījumu skaits sasniedza 78 un vidējā kompensācijas summa bija 1000 eiro.

Savukārt individuāli dārgākie gadījumi bija 10 tūkstošus eiro vērta orgānu transplantācija un 12 350 eiro par ceļu satiksmes negadījumā gūtām traumām.

 

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir Vienna Insurance Group AG (VIG), kas ir vadošā apdrošināšanas grupa gan Austrijā, gan visas Centrālās un Austrumeiropas reģionā. Apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrības 30 valstīs veido Grupu ar senām tradīcijām, stipriem zīmoliem un ciešām attiecībām ar klientiem. Vairāk nekā 25 000 VIG darbinieku rūpējas par vairāk nekā 22 miljonu klientu ikdienas vajadzībām. VIG akcijas kotējas Vīnes biržā kopš 1994. gada. VIG ir ieguvusi starptautiski atzītas „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas A+ novērtējumu ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. VIG cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

 

Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv
tālr.: 66936074, mob. tālr.: 29374827

Atpakaļ