LV EN
Menu
ERGO Baltijā pērn atlīdzībās izmaksājusi vairāk nekā 220 miljonus eiro, bet Latvijā – 68 miljonus eiro

ERGO Baltijā pērn atlīdzībās izmaksājusi vairāk nekā 220 miljonus eiro, bet Latvijā – 68 miljonus eiro

30.01.2023

Apdrošināšanas sabiedrība ERGO Latvijā 2022. gadā izmaksājusi atlīdzības 68 miljonu eiro apmērā*. Lielākā daļa jeb 41 miljons eiro izmaksāts veselības un dzīvības apdrošināšanas veidos, bet citu risku, tostarp OCTA, KASKO, īpašuma, ceļojumu, civiltiesiskās atbildības un nelaimes gadījumu, apdrošināšanas atlīdzībās izmaksāti 27 miljoni eiro. Savukārt ERGO Baltijas valstīs izmaksāto atlīdzību apjoms 2022. gadā sasniedzis 220 miljonus eiro.

Izvērtējot aizvadītā gada apdrošināšanas atlīdzību datus, jāsecina, ka gan pēcpandēmijas posms, gan strauji augošā inflācija ir būtiskākie faktori, kas ietekmējuši atlīdzību izmaksu apjomu veselības apdrošināšanā. “Pirmkārt, iedzīvotāji vairāk sākuši izmantot maksas ambulatoros medicīnas pakalpojumus, kas, iespējams, saistīts ar Covid-19 pandēmijas laikā atlikto slimību ārstēšanu. Otrkārt, atlīdzību pieaugumu ietekmējusi medicīnas pakalpojumu izmaksu palielināšanās,” skaidro Gints Konrads, ERGO Life Insurance SE Dzīvības un Veselības apdrošināšanas departamentu direktors Baltijā.

“Inflācijas ietekme vērojama arī citos apdrošināšanas veidos, piemēram, strauji pieaugot būvniecības izmaksām, 2022. gadā par 14 % palielinājies vidējās atlīdzības apmērs privātīpašuma apdrošināšanā. Savukārt Covid-19 ierobežojumu atcelšana atkal iekustinājusi ceļojumu apdrošināšanas sektoru. 2022. gadā atsākoties aktīvai tūrisma pakalpojumu izmantošanai un palielinoties ārvalstu ceļojumu iespējām, pieteikto ceļojumu apdrošināšanas atlīdzību apjoms pieaudzis par 156 %, salīdzinot ar 2021. gadu,” norāda ERGO Atlīdzību regulēšanas departamenta direktore Ilze Andersone.

90 % apdrošināto izmantojuši medicīnas pakalpojumus

Pērn palielinājies to apdrošināto personu īpatsvars, kas vismaz reizi gadā saņēmuši kādu ambulatoro medicīnas pakalpojumu – veikuši izmeklējumus, medicīniskas manipulācijas vai saņēmuši konsultācijas. Ja vēl 2021. gadā tie bija 70 % no kopējā apdrošināto skaita, tad 2022. gadā jau gandrīz 90 %, liecina ERGO dati.

“Redzam, ka pērn iedzīvotāji biežāk meklējuši palīdzību pie mediķiem un izmantojuši savas veselības apdrošināšanas polises, jo pandēmijas periodā ārstniecības iespējas daudziem bija ierobežotas. Biežāka došanās pie ārstiem, iespējams, saistāma arī ar to, ka kopumā pieaugusi sabiedrības uzņēmība pret vīrusu saslimšanām. Dati arī liecina, ka 2022. gadā apdrošinātie iedzīvotāji valsts apmaksātos medicīnas pakalpojumus saņēmuši par 5 % mazāk nekā gadu iepriekš, kas saistāms ar ierobežoto valsts apmaksāto pakalpojumu pieejamību,” uzsver G. Konrads.

Komentējot inflācijas ietekmi, viņš norāda, ka tā visizteiktāk jūtama zobārstniecības pakalpojumos, kur cenas pieaugušas līdz pat 40 %. Būtisks kāpums bijis arī biežāk izmantotā medicīnas pakalpojuma – konsultāciju – izmaksās: 15-30 % atkarībā no ārsta specialitātes.

Mentālā veselība – darba devēju uzmanības lokā

Aizvadītais gads iezīmējis jaunu tendenci darba devēju rūpēs par savu darbinieku labbūtību. Proti, vēl pirms pieciem gadiem darba devēju izvēlētās polises bija drīzāk paredzētas, lai darbiniekiem nodrošinātu ar veselību saistītās pamatvajadzības, taču tagad darba devēji arvien vairāk virza savu uzmanību no darbinieku fiziskās veselības uz garīgo. Līdz ar to nozīmīgāku vietu apmaksājamo medicīnas pakalpojumu klāstā polisēs ieņem tieši mentālās veselības speciālisti. Pērn iedzīvotāji biežāk izmantojuši arī dažādus ambulatorās rehabilitācijas pakalpojumus.

Vējš un uguns posta īpašumus

2022. gada sākuma vētras atstāja lielu ietekmi uz nekustamā īpašuma apdrošināšanas atlīdzību skaitu: pērn janvārī ERGO tika pieteikts par 60 % vairāk privātīpašuma apdrošināšanas atlīdzību nekā parasti šajā laikā. Kopumā par vēja radītajiem postījumiem ERGO 2022. gadā atlīdzībās izmaksāja gandrīz 700 000 eiro. Savukārt lielākās atlīdzību izmaksas pērn saistītas ar dažādām ugunsnelaimēm komercīpašumos, tostarp ar uzņēmējdarbības pārtraukšanas riska iestāšanos ugunsgrēku seku dēļ.

Inflācija ietekmējusi ne vien būvniecības jomu, bet arī transporta apdrošināšanu, turklāt 2022. gads iezīmējis paradumu maiņu: ja līdz šim klienti zaudējumu atlīdzināšanu izvēlējās remonta pakalpojumu veidā, tad gada pēdējos mēnešos izvēle arvien vairāk krita par labu atlīdzības saņemšanai naudā.

*ERGO Life Insurance SE Latvijas filiāles un ERGO Insurance SE Latvijas filiāles 2022. gadā bruto izmaksātās apdrošināšanas atlīdzības.

Par ERGO
ERGO ir viena no vadošajām apdrošinātāju grupām Baltijas reģionā, kas piedāvā plašu apdrošināšanas pakalpojumu klāstu, tostarp nedzīvības, dzīvības un veselības apdrošināšanu. ERGO pakalpojumiem, ekspertu zināšanām un finansiālajai stabilitātei Baltijas valstīs uzticas 650 000 klientu.
ERGO apdrošināšanas sabiedrības Baltijā ietilpst ERGO Apdrošinātāju grupā, kas ir viena no Vācijas un Eiropas lielākajām grupām. ERGO ir pārstāvēta vairāk nekā 30 pasaules valstīs, koncentrējoties uz biznesu Eiropā un Āzijā. ERGO akcionārs ir Munich Re, kas ir viens no lielākajiem pārapdrošinātājiem un risku pārvaldītājiem pasaulē.

 

Papildu informācija:
Guna Kaše
sabiedrisko attiecību vadītāja
ERGO Insurance SE Latvijas filiāle
ERGO Life Insurance SE Latvijas filiāle
Skanstes iela 50, Rīga, LV-1013
Tālr. 67081941
Mob.tālr. +371 26041749
E-pasts: guna.kase@ergo.lv

Atpakaļ