LV EN
Menu
ERGO: jābūt uzmanīgiem ne vien ar iebraukšanu bedrēs, bet arī ar to apbraukšanu

ERGO: jābūt uzmanīgiem ne vien ar iebraukšanu bedrēs, bet arī ar to apbraukšanu

26.01.2024

Salam un sniegam mijoties ar atkusni, autovadītājiem ik gadu neērtības sagādā bedres, kas izskalotas ielu un ceļu segumā. Janvārī apdrošināšanas sabiedrībā ERGO saņemti vismaz 15 KASKO atlīdzību pieteikumi par auto bojājumiem, kas radušies, iebraucot bedrēs. Ņemot vērā situāciju uz ielām, prognozējams, ka tuvākajā laikā pieteikumu skaits varētu strauji pieaugt.

Lielākā ERGO pieteiktā atlīdzība pēc iebraukšanas bedrē šī gada janvārī ir 2220 eiro – par gadījumu, kad uz Ventspils šosejas, pie Jūrmalas, iebraucot lielā bedrē, kādai automašīnai pārsistas priekšējās riepas un sabojāti diski. Tie arī ir visbiežākie bojājumi, kas transportlīdzekļiem rodas pēc iebraukšanas bedrē, taču smagākos gadījumos tiek bojātas arī citas detaļas: bamperi, sliekšņi, amortizatori, bukses un pat stūres mehānisms. Tāpat mēdz notikt negadījumi, kad, mēģinot apbraukt bedri, transportlīdzeklis saduras ar blakus braucošo auto.

Šomēnes atlīdzības galvenokārt pieteiktas par negadījumiem Rīgā, bet saņemti pieteikumi arī no Jūrmalas un Cēsīm. “Daļēji to varam skaidrot ar to, ka Rīgā, visticamāk, ir vairāk transportlīdzekļu ar KASKO apdrošināšanu, taču arī ceļu satiksmes intensitāte galvaspilsētā ir krietni lielāka nekā reģionos, un tas ietekmē ceļu segumu. Iespējams, bedres vairāk parādās arī vietās, kur biežāk brauc smagā tehnika, kas ar savu slodzi veicina to veidošanos,” stāsta ERGO transportlīdzekļu apdrošināšanas produktu vadītājs Aldis Eņģelis.

Viņš atgādina, ka OCTA neparedz atlīdzību par transportlīdzekļu bojājumiem, kas rodas, iebraucot bedrēs. Šos gadījumus kompensē KASKO apdrošināšana. Savukārt “DubultOCTA” sniedz iespēju OCTA polisei pievienot pakalpojumu “Tehniskā palīdzība uz ceļa”, kas var noderēt, ja jāmaina ritenis, auto jāevakuē vai uz remonta laiku nepieciešams maiņas transportlīdzeklis.

Bedres skaitļos – 2023

Pērn visa gada laikā ERGO saņemti 153 KASKO pieteikumi par auto bojājumiem, kas radušies pēc iebraukšanas bedrēs, bet 2022. gadā – 176. Aptuveni divas trešdaļas no pagājušogad pieteiktajiem negadījumiem notikuši Rīgā. Visvairāk pieteikumu saņemts janvārī (29 gadījumi) un decembrī (22 gadījumi).

Vidējā izmaksātā ERGO KASKO atlīdzība pēc iebraukšanas bedrē pērn, salīdzinot ar 2022. gadu, pieaugusi par 22 % – no 689 eiro līdz 839 eiro. “Tas saistāms ar remonta izmaksu palielināšanos autoservisos, kur augušas gan darba stundu likmes, gan rezerves daļu cenas. Arī auto remonta tehnoloģijas mainās, jo automašīnas kļūst sarežģītākas. Mūsdienās arvien lielākam skaitam auto ir riepu spiediena devējs, kas remontu padara komplicētāku, bet bamperos mēdz būt distances kameras. Sasitot šādu kameru, remonta izmaksas ļoti stipri pieaug,” skaidro A. Eņģelis.

Dārgākās bedres

Pērn lielākā ERGO KASKO atlīdzība saistībā ar iebraukšanu bedrē izmaksāta par motocikla bojājumiem – 10 120 eiro. Savukārt 9745 eiro izmaksāti pēc kādas automašīnas iebraukšanas lielā bedrē, kas bija izveidojusies grants segumā. Ne mazāk bīstama par iebraukšanu bedrēs daļai autovadītāju izrādījusies to apbraukšana, nepārliecinoties par drošību – tā kādam auto, kuru, apbraucot bedri, aizķērusi cita automašīna, nodarīti bojājumi 7460 eiro apmērā. Vēl kādam transportlīdzeklim pēc iebraukšanas bedrē bojāti ne vien riteņu diski, bet arī stūres iekārta, tādēļ atlīdzība par remontu sasniegusi 3660 eiro.

Kā rīkoties negadījuma vietā?

A. Eņģelis skaidro, ka bedru dēļ radītie transportlīdzekļu bojājumi kā apdrošināšanas risks tiek automātiski iekļauti visās standarta KASKO polisēs. Parasti šādiem negadījumiem tiek piemērots 140 eiro liels pašrisks.

“KASKO noteikumi paredz, ka situācijās, ja transportlīdzeklis pēc iebraukšanas bedrē tehnisku iemeslu dēļ nevar turpināt ceļu, autovadītājam par negadījumu noteikti jāziņo policijai. Nav obligāti, lai policija atbrauc uz notikuma vietu, taču ir svarīgi lai tā būtu informēta un negadījums tiktu fiksēts. Ja policijai tomēr netiek ziņots, apdrošināšanas noteikumi parasti paredz KASKO atlīdzības limitu no 1000 līdz 2000 eiro, atkarībā no automašīnas vecuma. Tas nozīmē, ka atlīdzība tiks maksāta, bet ne lielāka par šo limitu,” uzsver A. Eņģelis.

Ja transportlīdzeklis pēc iebraukšanas bedrē un gūtajiem bojājumiem var turpināt ceļu, policijas iesaistīšana, tostarp sazvanīšana, nav nepieciešama. Ja autovadītājs paša spēkiem var nomainīt bojāto riteni, to ir atļauts darīt, saglabājot šo riteni, lai vēlāk to uzrādītu autoservisā KASKO kompensācijas saņemšanai.

“Rezerves ritenis bedrainos braukšanas apstākļos patiešām var lieti noderēt, taču noteikti jāatceras arī par uzmanīgu auto vadīšanu. Pirms bedrēm jāsamazina ātrums, bet tā, lai arī aizmugurē braucošie paspētu nobremzēt, un sevišķi piesardzīgiem jābūt tumsā. Apbraucot bedri, ar skatu sānu spogulī jāizvērtē, vai tas ir droši – vai tuvumā nav citu transportlīdzekļu vai cilvēku, kurus ar savu manevru varam apdraudēt,” atgādina ERGO pārstāvis.

 

Par ERGO

ERGO ir viena no vadošajām apdrošinātāju grupām Baltijas reģionā, kas piedāvā plašu apdrošināšanas pakalpojumu klāstu, tostarp nedzīvības, dzīvības un veselības apdrošināšanu. ERGO pakalpojumiem, ekspertu zināšanām un finansiālajai stabilitātei Baltijas valstīs uzticas 650 000 klientu.

ERGO apdrošināšanas sabiedrības Baltijā ietilpst ERGO Apdrošinātāju grupā, kas ir viena no Vācijas un Eiropas lielākajām grupām. ERGO ir pārstāvēta vairāk nekā 30 pasaules valstīs, koncentrējoties uz biznesu Eiropā un Āzijā. ERGO akcionārs ir Munich Re, kas ir viens no lielākajiem pārapdrošinātājiem un risku pārvaldītājiem pasaulē.

 

Papildu informācija:
Guna Kaše
komunikācijas projektu vadītāja
ERGO Insurance SE Latvijas filiāle
ERGO Life Insurance SE Latvijas filiāle
Skanstes iela 50, Rīga, LV-1013
Tālr. 67081941
Mob.tālr. +371 26041749
E-pasts: guna.kase@ergo.lv

Atpakaļ