LV EN
Menu
Konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks” apbalvos Desmitgades Dimanta laureātus

Konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks” apbalvos Desmitgades Dimanta laureātus

07.11.2022

dross auto    LOGO 487X522

8.novembrī jau desmito reizi norisināsies AAS BALTA (PZU grupa) un Satiksmes ministrijas organizētais konkurss “Drošākais uzņēmuma autoparks”, kura mērķis ir informēt par autotransporta nozares tendencēm, iepazīstināt ar ceļu satiksmes drošību veicinošiem risinājumiem, iedvesmoties no nozares pārstāvju ieviestās labās prakses un godināt izcilākos uzņēmumu autoparkus. Šogad konkursa centrā būs diskusija “Drošas satiksmes ABC – Auto, Bizness, Cilvēks 2022”, kas veltīta cilvēciskā faktora un automātisko drošības sistēmu lomai ceļu satiksmes drošības uzlabošanā, kā arī Desmitgades Dimanta balvas laureātu apbalvošana, godinot izcilākos autoparkus konkursa pastāvēšanas vēsturē.

“Desmit drošākas satiksmes gadi – mums patiešām gribētos ticēt, ka konkursam “Drošākais uzņēmuma autoparks” ir bijusi sava loma ceļu satiksmes drošības uzlabošanā, iesaistot vienus no svarīgākajiem satiksmes dalībniekiem – korporatīvos autoparkus. Tomēr darāmā sabiedrības izglītošanā vēl ir daudz – par to liecina arī Latvijas neglaimojošā ceļu satiksmes negadījumu statistika. Tāpēc arī jubilejas gadā kopā ar nozares ekspertiem turpināsim runāt par galvenajiem nozares izaugsmes faktoriem un to mijiedarbību – Auto, Biznesu un Cilvēku jeb “Drošas satiksmes ABC”. Tā nav tikai ceļu satiksmes noteikumu pārzināšana vai atbilstoša braukšanas ātruma izvēle. Gan auto un bizness, gan cilvēks ir vienlīdz svarīgi drošai un mērķtiecīgai nozares attīstībai. Konkursa rīkotāju un žūrijas vārdā gribu teikt sirsnīgu paldies katram, kurš ir ieguldījis kaut vai nedaudz, lai ikdienā uzlabotu autovadītāju prasmes, kopējo braukšanas kultūru un autoparka tehnisko nodrošinājumu,” stāsta konkursa žūrijas priekšsēdētājs, BALTA Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs Kristaps Liecinieks.

Diskusija, kuras moderators būs autožurnālists Normunds Avotiņš, norisināsies trīs tēmu blokos, un katrs no tiem būs veltīts vienam no drošas satiksmes galvenajiem elementiem.

Pirmais no tiem – “Auto drošība” – sāksies plkst. 13.00 un būs veltīts tēmai “Automātiskās drošības sistēmas: akla uzticēšanās vai gudrs papildinājums?”. Ja vēl pirms desmit gadiem šķita, ka ar drošības jostu un gaisa spilvenu mašīnā pietiek, lai pasargātu autovadītāju un pasažierus ceļu satiksmes negadījumā, šodien autoražotāji iegulda daudz pūļu, lai negadījums nemaz nenotiktu. To palīdz nodrošināt automātiskās drošības sistēmas jeb ADAS (Advanced Driver Assistance Systems), kas sniedz autovadītājam svarīgu informāciju par notiekošo ap automašīnu, mazinot vadītāja uzmanības “aklās zonas”, palīdzot pamanīt potenciālos riskus un dažkārt pat palīdzot uz tiem reaģēt, pirms notiek negadījums. Tikmēr trešā daļa Latvijas autovadītāju uzskata, ka ADAS ir tikai papildu elements lielākam komfortam un galvenokārt jāpaļaujas uz savām prasmēm un refleksiem, liecina BALTA oktobrī veiktā aptauja. Par ADAS nozīmi drošā ceļu satiksmē diskutēs Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” Tehniskās daļas vadītājs Sarmis Svilis, SIA “Kreiss” autovadīšanas instruktors Didzis Dzelzkalējs, AS “Mapon” produkta attīstības vadītājs Kalvis Šēnbergs un VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” Biķernieku kompleksās sporta bāzes vadītājs un drošas braukšanas eksperts Normunds Lagzdiņš.

Diskusijas otrais bloks “Biznesa ilgtspēja” plkst. 14.00 būs veltīts tēmai “Kā ārstēt autovadītāju deficītu?”. Lai arī arvien aktīvāk tiek runāts par autopilota risinājumiem un pašbraucošiem auto, profesionāli autovadītāji joprojām ir autotransporta nozares mugurkauls. Šādu profesionāļu deficīts būtiski ietekmē ne vien kopējo autotransporta nozares attīstību un ilgtspēju, bet atstāj arī nopietnas sekas uz uzņēmumu reputāciju. Kā Latvija šajā jomā izskatās uz citu Eiropas valstu fona, un kādi ir problēmas iespējamie risinājumi? Šajā blokā uz diskusiju aicināti AS “Aldaris” valdes locekle Elīna Aščuka, AS “Delta LV” valdes priekšsēdētājs Aigars Freibergs, Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš un Satiksmes ministrijas Sabiedriskā transporta pakalpojumu departamenta direktores vietnieks Jānis Kalniņš.

Savukārt trešais bloks “Cilvēku atbildība” plkst. 15.00 veltīts tēmai “Kā izraisīt ceļu satiksmes negadījumu: autovadītāju kļūdas vai ieraduma spēks?”. Pēdējos gados Latvija ierindojas Eiropas ceļu satiksmes negadījumu statistikas augšgalā. Saskaņā ar Eiropas Komisijas datiem par ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaitu Eiropas Savienības (ES) valstīs Latvija regulāri ierindojas augstās vietās: 2019. gadā ieņēma 5. vietu, 2020. uzstādīja antirekordu, ierindojoties 2. vietā, savukārt 2021. gadā bija 3. vietā. Kopumā laikā no 2019. līdz 2021. gadam ceļu satiksmē bojāgājušo skaits Latvijā pieaudzis par 11 %. Vai un kā šo statistiku iespējams mainīt? Kas veicina satiksmes negadījumus, un kā satiksmes dalībnieki to var mainīt? Jautājumu aplūkos BALTA Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs Kristaps Liecinieks, Valsts policijas Galvenās kārtības policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšnieks Arturs Smilga, sertificēta psiholoģe Natālija Dauberga un autosportists Ralfs Sirmacis.

Diskusijas laikā paredzēta arī konkursa “Drošākais uzņēmuma autoparks 2022” desmitgades izcilāko uzņēmumu apbalvošana, pasniedzot Desmitgades Dimanta balvu četrās kategorijās:

Pirmo reizi konkursa vēsturē tiks pasniegta arī Desmitgades Dimanta specbalva “Drošākais ceļu satiksmē”, īpaši izceļot kvalitātes, kas uzsvērtas visā konkursa “Drošākais uzņēmuma autoparks” pastāvēšanas vēsturē – ar šo specbalvu tiks godināts autoparks, kurš starp visiem konkursa dalībniekiem uzrādījis vismazāko ceļu satiksmes negadījumu koeficientu.

Tiešraidi ikviens interesents varēs vērot BALTA Facebook lapā.

Konkurss “Drošākais uzņēmuma autoparks” iestājas par sociāli atbildīgiem uzņēmumiem, kuri savā ikdienas darbībā, pārvaldot autoparkus, pierāda, ka tiem patiesi rūp kopējā satiksmes drošība. Tas ietver uzņēmuma iesaisti risku vadībā, cilvēkresursu vadību, uzņēmuma politiku un rīcību attiecībā uz ceļu satiksmes negadījumiem, to uzraudzību un vadību, kā arī autoparku raksturojošo parametru analīzi un tehnisko nodrošinājumu.

Gada balvu “Drošākais uzņēmuma autoparks” jau desmito gadu organizē AAS BALTA (PZU grupa) sadarbībā ar Satiksmes ministriju. Gada balvu atbalsta, izpratni par ilgtspējīgu un sociāli atbildīgu autoparku pārvaldi, kā arī ikviena ceļu satiksmes dalībnieka drošību palīdz veicināt Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), SIA “Circle K Latvia”, SIA “SEB līzings”, AS “Mapon”, biedrība “Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts” (InCSR), Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija un Latvijas Pašvaldību savienība.

 

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2021. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 116 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 18 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 22 miljonu klientu uzticību piecās valstīs. 2021. gadā PZU grupas parakstīto prēmiju apjoms sasniedza 5,48 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā www.balta.lv un www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

Līna Barkovska
AAS BALTA
komunikācijas vadītāja
Tel. +371 26 40 10 41
E-pasts: lina.barkovska@balta.lv
Ligita Mieze
Deep White
projektu vadītāja
Tel. +371 27 88 55 02
E-pasts: ligita@deepwhite.lv
Atpakaļ