LV EN
Menu
Par godu ERGO jubilejai iestādīti pirmie 6000 koki

Par godu ERGO jubilejai iestādīti pirmie 6000 koki

10.10.2023

732 miljoni noietu soļu, kas mobilajā lietotnē pārvērtās 29 292 virtuālos kokos, – tāda ir apdrošināšanas sabiedrības ERGO šīs vasaras soļu izaicinājuma bilance. Virtuālajiem kokiem ir laiks kļūt par īstiem, tādēļ septembra izskaņā notika meža stādīšanas talka, kurā tika iestādīti pirmie 6000 no kopumā 30 000 kokiem, ko ERGO par godu savai 30 gadu jubilejai iestādīs Pierīgas mežos sadarbībā ar SIA “Rīgas meži”.

Pirmā ERGO jubilejas talka norisinājās 29. septembrī, un tajā piedalījās ap 60 uzņēmuma darbinieku, no kuriem daudzi uz koku stādīšanu bija ieradušies kuplākā pulkā – kopā ar bērniem, tā arī jaunajai paaudzei mācot dabas mīlestību un rūpes par vidi.

Neapmežotā teritorijā Olaines novadā trīs hektāru platībā talcinieki iestādīja 6000 bērzus. Par bērzu jaunaudzes kopšanu turpmāko 50 gadu laikā rūpēsies “Rīgas mežu” speciālisti, lai koku augšanai un oglekļa dioksīda emisiju piesaistei tiktu nodrošināti pēc iespējas labāki apstākļi.

Talkas video skatieties ŠEIT!

“Atbildība pret vidi, kurā dzīvojam, un to, kādu šo vietu atstāsim nākamajām paaudzēm, ir mūsu ilgtspējas mērķu pamatā. Klimata izmaiņas un ar tām saistītās dabas stihijas arvien vairāk ietekmē gan iedzīvotāju, gan uzņēmumu, tostarp apdrošinātāju, ikdienu. Arī Latvijā šogad ļoti nopietni esam saskārušies ar plūdu, negaisu, krusas un vētru postījumiem. Tādēļ mums ir būtiski katrā uzņēmējdarbības solī maksimāli saudzēt vidi, kā arī īstenot dabai draudzīgas iniciatīvas, lai kaut nedaudz mazinātu klimata izmaiņu ietekmi,” saka Urzula Deška (Ursula Deschka), ERGO valdes priekšsēdētāja Baltijā un Latvijas filiāļu vadītāja.

Viņa uzsver: “Arī salīdzinoši nelielas darbības, kas veiktas mērķtiecīgi un sistemātiski, var sniegt ievērojamu pienesumu vides aizsardzībai. Esmu pateicīga ikvienam, kurš šovasar atsaucās ERGO soļu aicinājumam un gāja kopā ar mums. Katrs izaicinājuma dalībnieks deva savu artavu, lai mēs šoruden iestādītu 6000 koku, bet nākamgad iniciatīvu turpinātu, līdz būsim iestādījuši 30 000 jaunu koku Latvijā.”

“Koku stādīšana ir viens no veidiem, kā kompensēt “CO2 pēdas” nospiedumu. Taču, lai tā nebūtu zaļmaldināšana, ir svarīgi, ka koki tiek stādīti vietās, kur tie nav auguši vismaz pēdējos 20 gadus. Tā veidojas jaunas mežaudzes, kas priecēs mūs, mūsu bērnus un mazbērnus. Mūsu Tīreļu mežniecības Olaines apkārtnē nupat iestādītie 6000 bērzi būs ieguldījums Latvijas dabā, palīdzot kompensēt sabiedrības radīto negatīvo ietekmi uz vidi,” norāda SIA “Rīgas meži” Mežsaimniecības daļas vadītājs Uldis Gaiss.

ERGO jubilejas soļu izaicinājums “30 000 iemeslu iet kopā ar ERGO” norisinājās no šī gada 26. maija līdz 31. jūlijam. Tā mērķis bija visiem dalībniekiem kopā noiet tik daudz soļu, lai atbilstoši algoritmam lietotnē “#walk15” tie pārvērstos 30 000 virtuālos kokos. ERGO tos padarīs par īstiem, iestādot 30 000 jaunu koku Pierīgas mežos šī un nākamā gada laikā.

 

Par ERGO
ERGO ir viena no vadošajām apdrošinātāju grupām Baltijas reģionā, kas piedāvā plašu apdrošināšanas pakalpojumu klāstu, tostarp nedzīvības, dzīvības un veselības apdrošināšanu. ERGO pakalpojumiem, ekspertu zināšanām un finansiālajai stabilitātei Baltijas valstīs uzticas 650 000 klientu.
ERGO apdrošināšanas sabiedrības Baltijā ietilpst ERGO Apdrošinātāju grupā, kas ir viena no Vācijas un Eiropas lielākajām grupām. ERGO ir pārstāvēta vairāk nekā 30 pasaules valstīs, koncentrējoties uz biznesu Eiropā un Āzijā. ERGO akcionārs ir Munich Re, kas ir viens no lielākajiem pārapdrošinātājiem un risku pārvaldītājiem pasaulē.

 

Papildu informācija:
Guna Kaše
sabiedrisko attiecību vadītāja
ERGO Insurance SE Latvijas filiāle
ERGO Life Insurance SE Latvijas filiāle
Skanstes iela 50, Rīga, LV-1013
Tālr. 67081941
Mob.tālr. +371 26041749
E-pasts: guna.kase@ergo.lv

Atpakaļ