LV EN
Menu
Pavasaris – laiks, kad tiek saņemts visvairāk KASKO pieteikumu par auto bojājumiem, iebraucot bedrēs

Pavasaris – laiks, kad tiek saņemts visvairāk KASKO pieteikumu par auto bojājumiem, iebraucot bedrēs

13.03.2023

Ziemas noslēgums un pavasara sākums jau tradicionāli izvēršas par laiku, kad tiek saņemts visvairāk KASKO atlīdzību pieteikumu par auto bojājumiem, kas gūti, iebraucot bedrēs, liecina apdrošināšanas sabiedrības ERGO dati. Pērn visa gada laikā saņemti 176 KASKO atlīdzību pieteikumi par auto bojājumiem, iebraucot bedrēs, savukārt šogad februārī – jau 40 atlīdzību pieteikumi, no kuriem lielākā daļa – par bojājumiem, kas gūti Rīgā.

“Izvērtējot datus par auto bojājumu atlīdzību pieteikumiem pēdējo divu gadu posmā, redzam, ka visvairāk to ir tieši ziemas beigās, kad nokūst sniegs un pasliktinājusies ceļu seguma kvalitāte. Izvērtējot pērnā gada datus, secinām, ka katru otro dienu kāds auto gūst bojājumus, iebraucot bedrē. Pērn februārī tika saņemti 57 pieteikumi, kas pēdējo divu gadu periodā ir lielākais pieteikumu skaits viena mēneša laikā. Savukārt šogad saņemti 40 pieteikumi, kas tikai nedaudz atpaliek no 2022. gada negadījumu skaita rekorda. Kā liecina pieteikumu dati, auto tiek bojāti gan iebraucot bedrēs, gan izvairoties no tām. Ir situācijas, kurās kaitējums tiek nodarīts citas personas mantai, piemēram, iebraucot bedrē, automašīnu sanes uz vienu pusi, kā rezultātā notiek sadursme ar citu auto,” stāsta Raitis Čaklis, ERGO Risku parakstīšanas departamenta direktors.

Viņš arī atzīmē: “Vidējā atlīdzību summa pērn ir 689 eiro, bet dažos gadījumos tā sasniedz pat vairākus tūkstošos eiro, tādēļ aicinu – ja pēc auto bojājuma, iebraucot bedrē, jāpiesaka KASKO atlīdzība, ieteicams nofotografēt notikuma vietu, jo tas palīdz apdrošinātājam izvērtēt konkrēto gadījumu.”

Šogad lielākā atlīdzība 3658 eiro apmērā pieteikta par negadījumu Rīgā, Ūdens ielā, kad, automašīnai iebraucot bedrē, bojāti riteņu diski un stūres iekārta. Arī otra lielākā atlīdzība – 2637 eiro – pieteikta par notikumu Rīgā, kad Ģenerāļa Radziņa krastmalā auto iebraucis bedrē, kā rezultātā bojāts disks un atsperes mehānisms. Galvaspilsētā noticis arī negadījums, par kuru izmaksāta lielākā KASKO atlīdzība pēdējo divu gadu laikā – pēc iebraukšanas bedrē Andrejostā auto sabojāta ne tikai riepa, bet arī virsbūve. Izmaksātā atlīdzības summa – 5789 eiro.

Auto daļas, kas visvairāk pakļautas bojājumam, iebraucot bedrē

“Visbiežāk šādos negadījumos tiek bojātas riepas, kā arī riepas un disks,” norāda Oskars Doze, autoservisa “Senson Paint” pārstāvis. “Tieši šobrīd strādājām ar apvidus auto, kas iebraucis bedrē, un bojāta riepa, disks un ritošā daļa jeb trešās pakāpes bojājums, kas arī ir viens no izplatītākajiem. Visbiežāk bojājumi rodas atkušņa laikā, tad vismaz divi, trīs auto dienas laikā nokļūst mūsu autoservisā. Autovadītājiem, neskatoties uz to, cik moderns ir auto, iesaku iegādāties rezerves riepu. Iedomājieties situāciju: lauku ceļš divos naktī – vai jums vienmēr būs pieejami glābēji un cik ilgu laiku tas prasīs? Ja ir rezerves ritenis, atliks to nomainīt un varēsiet turpināt ceļu.”

Kā pareizi rīkoties, ja uz ceļa ir bedre?

Kā maksimāli pasaudzēt savu auto pavasara atkušņu posmā, lai izvairītos no auto bojājumiem, iesaka “Drošas Braukšanas Skolas” (DBS) direktors Jānis Vanks: “Jārēķinās, ka bedres uz ceļiem var būt, tādēļ visa uzmanība jāvelta auto vadīšanai un pie stūres jāapsēžas tā, lai redzam ne tikai priekšējo auto paneli, bet arī nedaudz uz priekšu, jāseko līdzi ceļu segumam, laikus jāpamana bedre un jārīkojas atbilstoši situācijai.”

• Ja uz ceļa pēkšņi parādījusies bedre un nevaram to apbraukt, bremzējam pirms bedres, pārripojam pāri un turpinām ceļu. Ja iebremzējam bedrē, sitiens pa riteni būs lielāks nekā tad, ja pārripojam tai pāri.

• Otrs variants šādā situācijā – apbraukt bedri, bet abos gadījumos jānovērtē, kas notiek ap mums: vai, strauji bremzējot, neradīsies avārijas situācija un cits auto neiebrauks mūsu auto aizmugurē.

• Jānovērtē, vai drīkstam bedri apbraukt, neveidojot papildu stresa situāciju citiem satiksmes dalībniekiem.

• Ja apbraukt bedri nav iespējams, labāk iebraukt bedrē ar taisniem riteņiem, nevis ar izgrieztu stūri, jo arī tas traumē auto.

Vairāk par ERGO piedāvāto KASKO apdrošināšanu uzzini ŠEIT!

 

Par ERGO
ERGO ir viena no vadošajām apdrošinātāju grupām Baltijas reģionā, kas piedāvā plašu apdrošināšanas pakalpojumu klāstu, tostarp nedzīvības, dzīvības un veselības apdrošināšanu. ERGO pakalpojumiem, ekspertu zināšanām un finansiālajai stabilitātei Baltijas valstīs uzticas 650 000 klientu.
ERGO apdrošināšanas sabiedrības Baltijā ietilpst ERGO Apdrošinātāju grupā, kas ir viena no Vācijas un Eiropas lielākajām grupām. ERGO ir pārstāvēta vairāk nekā 30 pasaules valstīs, koncentrējoties uz biznesu Eiropā un Āzijā. ERGO akcionārs ir Munich Re, kas ir viens no lielākajiem pārapdrošinātājiem un risku pārvaldītājiem pasaulē.

 

Papildu informācija:
Guna Kaše
sabiedrisko attiecību vadītāja
ERGO Insurance SE Latvijas filiāle
ERGO Life Insurance SE Latvijas filiāle
Skanstes iela 50, Rīga, LV-1013
Tālr. 67081941
Mob.tālr. +371 26041749
E-pasts: guna.kase@ergo.lv

Atpakaļ