LV EN
Menu
Pērn atlīdzībās par dabas postījumiem izmaksāts vairāk nekā 10 iepriekšējos gados kopā

Pērn atlīdzībās par dabas postījumiem izmaksāts vairāk nekā 10 iepriekšējos gados kopā

23.01.2024

Ziemas un vasaras vētras, plūdi, negaiss ar krusu – dabas stihijas apdraud Latviju visa gada garumā. 2023. gadā piedzīvotas četras postošas vētras, kuru rezultātā apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) atlīdzībās izmaksājusi lielāku summu nekā iepriekšējos 10 gados kopā – vairāk nekā 6 miljonus eiro. Gada spēcīgākajai vētrai un krusai 7. augustā, par kuras radītajiem postījumiem atlīdzību summa tuvojas 5 miljoniem eiro, sekoja vēl trīs vētras ar atlīdzībām vairāk nekā 1,4 miljonu eiro apmērā.

Ziemas vētras ir plašākas, vasarā biežāk vērojami lokāli postījumi, taču ēkām, sējumiem un automašīnām nodarītie zaudējumi var būt pamatīgi jebkurā gadalaikā. Vispostošākā Baltijas vēsturē izrādījusies tieši ziemas vētra – tā Latviju piemeklēja 2005. gadā un aptvēra visu valsti. Toreiz aptuveni 60% iedzīvotāju palika bez elektrības, un BALTA saņēma 3000 atlīdzību pieteikumu par vēja nodarītajiem postījumiem.

Arī 2023. gadā dabas stihijas nav Latviju saudzējušas. Gads iesākās ar plūdiem Jēkabpilī, kur atlīdzībās tika izmaksāti 230 tūkstoši eiro. Vislielāko postu pērn nodarījusi nepieredzēti stipra krusa, kas augustā sabojāja gan neskaitāmus ēku jumtus, logus un saules paneļus, gan automašīnas. Savukārt oktobrī spēcīgās vēja brāzmās vairāk cieta klientu mājokļi, tomēr arī tad ceturtā daļa visu pieteikto atlīdzību bija saistīta ar KASKO apdrošināšanu.

“Kaut arī Eiropa un īpaši Baltija atrodas dabas stihiju mazāk apdraudētā reģionā, pagājušais gads liecina, ka īpaši krusas radītie zaudējumi var būt milzīgi un pat bīstami dzīvībai. 2023. gadā bija pirmā reize BALTA vēsturē, kad vētras seku rezultātā visvairāk skartajos apgabalos gandrīz katru trešo automašīnu ar KASKO apdrošināšanu nācās norakstīt un izmaksāt pilnu atlīdzību, jo remonta izdevumi auto virsbūvei un stikliem pārsniedza to tirgus vērtību,” stāsta BALTA valdes loceklis Uldis Dzintars.

Lai pasargātu savu auto no dabas stihiju postošā spēka, BALTA iesaka:

– sekot līdzi meteorologu brīdinājumiem un ieklausīties tajos;

– novietot auto aizvēja pusē, bet vislabāk zem nojumēm, garāžās un citās vietās ar jumtu;

– nepārvietoties ar mašīnu nelabvēlīgos meteoroloģiskos apstākļos;

– savu spēkratu savlaicīgi apdrošināt;

– apzināties, ka klimata pārmaiņas skar arī Latviju. Tas līdz ar savlaicīgu īpašuma apdrošināšanu un rūpēm par savu īpašumu ir vienīgais veids, kā stāties pretī dabas stihijām.

 

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2022. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 144,6 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 19 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. Plašāka informācija internetā: www.balta.lv un www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Toms Sadovskis
AAS BALTA
komunikācijas vadītājs
Tel. +371 26 11 47 85
E-pasts: toms.sadovskis@balta.lv
Janīna Biteniece
Deep White
projektu vadītāja
Tel. +371 26 70 63 61
E-pasts: ligita@deepwhite.lv
Atpakaļ