LV EN
Menu
Svētku nedēļā lielākoties gūtas kritienu izraisītas traumas

Svētku nedēļā lielākoties gūtas kritienu izraisītas traumas

05.01.2024

Lai arī jaunā gada sagaidīšanas svinības valstī kopumā aizritējušas mierīgi, bez lielākiem vai mazākiem negadījumiem garajās brīvdienās nav izdevies izvairīties. Apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) nedēļas laikā kopš Ziemassvētkiem saņēmusi teju 100 atlīdzības pieteikumus no klientiem, kuriem par gadumijas svētku svinēšanu paliks ne pārāk labas atmiņas.

Kā ierasts, lielākā daļa savainojumu gūti sadzīviskās, ikdienišķās situācijās. Daļa cietušo paslīdējuši uz apledojušām ietvēm vai kāpnēm un guvuši nopietnus sasitumus vai kaulu lūzumus. Traumas izraisījusi arī aizķeršanās aiz priekšmetiem kā gultas kāja paša mājās vai ietriekšanās mēbelēs neuzmanības dēļ. Tā, piemēram, kāds cietušais, ejot pirtī, paslīdēja un uzkrita saunas akmeņu krāsns metāla režģim. Pārsita galvu, gūstot dziļu brūci, un pazaudēja samaņu. Turklāt kritienā vēl savainoja pirkstu un iedzīvojās vairākos nobrāzumos. Vēl kādam apdrošinātajam nelāgi iesācies viss svētku periods, jo savainojums gūts telpu dekorēšanas brīdī atsitot galvu pret metāla trubu un pārsitot pieri.

Neiztika arī bez pavisam ierastu situāciju pāraugšanā nepatīkamos pārdzīvojumos. Divi cietušie applaucējās ar verdošu ūdeni, gatavojot ēdienu.

Jau ierasti statistikā savu artavu deva sports – kā ziemas, tā iekštelpu treniņi. Vairāki cietušie guva savainojumus slēpojot, bet citiem sāpīgi beidzās basketbola un futbola treniņi sporta zālē.

«Katrs saņemtais atlīdzības pieteikumus par gūtajām traumām atkal un atkal atgādina daudzkārt pārbaudīto patiesību – lai cik uzmanīgi mēs rīkotos, simtprocentīgi izvairīties no savainojumiem nav pa spēkam nevienam. Negadījumi cilvēkus piemeklē visparastākajās situācijās, veicot šķietami vienkāršas darbības, kas iepriekš darītas simtiem reižu. Tomēr neuzmanības vai neveiksmīgas apstākļu sakritības dēļ dažkārt nākas iedzīvoties traumās. Lai fiziskas sāpes nepāraugtu arī finansiālā triecienā, ieteicams nodrošināties ar negadījumu apdrošināšanas polisi,» iesaka BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

 

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir Vienna Insurance Group AG (VIG), kas ir vadošā apdrošināšanas grupa gan Austrijā, gan visas Centrālās un Austrumeiropas reģionā. Apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrības 30 valstīs veido Grupu ar senām tradīcijām, stipriem zīmoliem un ciešām attiecībām ar klientiem. Vairāk nekā 25 000 VIG darbinieku rūpējas par vairāk nekā 22 miljonu klientu ikdienas vajadzībām. VIG akcijas kotējas Vīnes biržā kopš 1994. gada. VIG ir ieguvusi starptautiski atzītas „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas A+ novērtējumu ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. VIG cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

 

Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv
tālr.: 66936074, mob. tālr.: 29374827

Atpakaļ