LV EN
Menu
Veselību nevar nopirkt, sirdsmieru un finansiālu drošību gan

Veselību nevar nopirkt, sirdsmieru un finansiālu drošību gan

02.08.2019

Kad cilvēks  nopietni saslimst, naudas lietām vajadzētu būt pēdējām par ko domāt. Diemžēl tas ne vienmēr tā notiek. Lai jau tāpat sarežģītajā dzīves situācijā, nebūtu jāuztraucas par finansiālām problēmām, ieteicams sagatavoties iespējamai slimībai jau iepriekš.

Nopietnas slimības ir pārsteidzoši izplatītas. Koronāro artēriju slimību diagnosticē 14% vīriešu un 7% sieviešu vecumā no 50 gadiem. Pēc vēža reģistra datiem 13% cilvēku vecumā no 65 līdz 74 gadiem cieš no kāda veida vēža.

Lai gan daudzas slimības ir izplatītas, savlaicīga finansiālā sagatavotība bieži ir nepietiekama. Jo ilgāks ir atveseļošanās periods pēc slimības vai, piemēram, operācijas, jo vairāk tas ietekmē cilvēka finansiālo stāvokli.

“Cilvēki ir informēti, ka tikai ar sociālo aizsardzību nepietiek, lai kompensētu laiku, kad nevar strādāt. To apliecina arī aptaujas. Daudzi cilvēki apsver, vai ieguldījums apdrošināšanā ir saprātīgs lēmums, jo nauda būtu nepieciešama arī citiem mērķiem. Bet apdrošināšanu tomēr būtu vērts noformēt, kad tā vēl nav vajadzīga”, stāsta “Mandatum Life” uzņēmējdarbības attīstības vadītājs Petri Vieraankivi.

Drošība kritiskas slimības gadījumā mazina bažas par finansēm

Kad esat slims, jums nav vajadzīgas nekādas papildus rūpes. Jo īpaši, ja mājsaimniecībai ir hipotekārais aizdevums vai citi lieli izdevumi, tad negaidītiem riskiem vajadzētu sagatavoties iepriekš. Piemēram, ja slimības laikā ienākumi samazinās uz pusi, ietekme uz dzīves līmeni var būt ievērojama.

“Vispirms saslimšanas gadījumā tiek domāts par ārstēšanos. Reti mēs iedomājamies par to, kas notiks, kad atveseļošanās periodā nebūs iespējams atgriezties darba tirgū un pelnīt iztikas līdzekļus”, saka Vieraankivi.

“Kritisko slimību apdrošināšana nodrošina situāciju, kad, saskaroties ar smagu slimību, jūs varat koncentrēties uz vissvarīgāko, tātad ārstēšanos.”

Piemēram, kritisko slimību apdrošināšana darba spējīgā vecumā sedz izmaksas, kas saistītas ar vēzi vai miokarda infarktu, kā arī sarežģītu koronāro artēriju šuntēšanas operācijām un galveno orgānu transplantācijas operācijām. Apdrošināšanas atlīdzības summu var izvēlēties līdz pat 100,000 eiro, kas ļauj paredzēt arī  ilgāku atlabšanas  laiku.

Aizmirstiet par birokrātiju – atlīdzības saņemšanai pietiek tikai ar diagnozi

“Mandatum Life” kritisko slimību apdrošināšanu bieži jauc ar veselības apdrošināšanu. Veselības apdrošināšana paredz izmaksu kompensāciju par jau saņemtiem pakalpojumiem, un to vienmēr izmaksā atsevišķi, uzrādot maksājuma dokumentus. Lai saņemtu vienreizēju atlīdzības maksājumu nopietnas slimības apdrošināšanas gadījumā, pietiek ar ārsta izsniegtu slēdzienu, kurā norādīta  slimības  diagnoze.

“Cilvēki rūpīgi apdrošina savu īpašumu, bet ne visdārgāko – dzīvību un veselību.”

“Vienreizējas apdrošināšanas atlīdzības  saņemšana ir vienkārša – to var saņemt pēc medicīniskās izziņas iesniegšanas, kurā norādīta ārsta noteiktā diagnoze; izmaksājamā atlīdzības summa netiek aplikta ar nodokli. Lai saglabātu saprātīgu dzīves līmeni, jūs saņemsiet vienreizējo  apdrošināšanas atlīdzības summu, kuras apmērs ir noteikts apdrošināšanas līgumā”, saka Vieraankivi.

Lielākā daļa apdrošināto savu naudu tērē iztikai, bet daži to vēlas izmantot arī privātai ārstēšanai.

“Ar saņemto naudu jūs darāt to, kas jums konkrētajā brīdī ir svarīgi, piemēram,  saņemt veselības aprūpes pakalpojumus iespējami ātri, vai doties ceļojumā uz ārzemēm ar saviem mīļajiem.”

Vai ir saprātīgi iepriekš sagatavoties slimībām?

Lai gan cilvēki rūpējas par savu veselību, slimībām sagatavojas reti. Naudai vienmēr atrodas kāds cits izmantošanas veids. Kāpēc jums vajadzētu būt gatavam?

Informāciju sagatavoja
Mandatum Life Insurance Company Limited Latvijas filiāle

Atpakaļ