LV EN
Menu
Zagļus interesē jauni korejiešu krosoveri un vidēja vecuma prestižu Eiropas zīmolu auto

Zagļus interesē jauni korejiešu krosoveri un vidēja vecuma prestižu Eiropas zīmolu auto

29.02.2024

Ja vairākas desmitgades par papildu aizsardzību pret automašīnu zagļiem bija jādomā BMW, Audi un Mercedes-Benz īpašniekiem, tad tagad iezīmējas jauna tendence. Garnadži iecienījuši Dienvidkorejas zīmolu Hyundai un Kia krosoverus, un jo īpaši tos interesē līdz trīs gadiem vecas automašīnas, novērojusi apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA).

Pēdējos trīs gados BTA visvairāk atlīdzības pieteikumu no KASKO polises klientiem saņēmusi par Hyundai markas automašīnu nozagšanu. Zagļu iecienītākie auto ir vieglā pasažieru un apvidus auto jeb tā dēvētie krosoveri – Santa Fe, Tucson un Kona, un tos īpaši interesē pēc iespējas jaunāki auto. Gandrīz visi nozagtie Hyundai nav vecāki par trīs gadiem. Īpaši aktīvi noziedznieki dienvidkorejiešu auto «medīja» 2022. gadā, kad tie naktīs tika aizbraukti no pagalmiem un stāvvietām ielu malā par spīti drošības sistēmām un mobilajās lietotnēs redzamajai informācijai par auto iedarbināšanu. Pērn noziedzīgajā pasaulē pieprasījums pēc šādiem auto saruka, tomēr tālajos austrumos ražotu spēkratu saimniekiem joprojām ir pamats uztraukumam.

4-10 gadu veco auto grupā BTA klientiem visbiežāk nozagti Mercedes Benz markas auto, pat mikroautobusi Sprinter.

«Modrību nevajadzētu zaudēt arī BMW, Volvo un VW automašīnu īpašniekiem. Lai gan paši šo zīmolu transporta līdzekļi tiek nozagti retāk nekā iepriekšējās desmitgadēs, tie joprojām bieži tiek apzagti. Jo īpaši augsts risks no rīta ieraudzīt automašīnu bez lukturiem, spoguļiem, stūres vai kādas citas detaļas ir 5 līdz 15 gadus vecu modeļu īpašniekiem,» brīdina BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Vēl viena zīmīga tendence, kas īpaši pieņēmās spēkā 2022. gadā, ir automašīnu atslēgu zādzība. Šādi gadījumi konstatēti pat divreiz biežāk nekā pašu transporta līdzekļu aizdzīšana. Atslēgtas lielākoties tiek zagtas jauniem spēkratiem. Divās trešdaļās no visiem gadījumiem bez atslēgas palikušas līdz 7 gadiem vecas automašīnas. Visbiežāk tās pārstāv Toyota, VW, Volvo, Audi un Mercedes Benz markas.

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir Vienna Insurance Group AG (VIG), kas ir vadošā apdrošināšanas grupa gan Austrijā, gan visas Centrālās un Austrumeiropas reģionā. Apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrības 30 valstīs veido Grupu ar senām tradīcijām, stipriem zīmoliem un ciešām attiecībām ar klientiem. Vairāk nekā 25 000 VIG darbinieku rūpējas par vairāk nekā 22 miljonu klientu ikdienas vajadzībām. VIG akcijas kotējas Vīnes biržā kopš 1994. gada. VIG ir ieguvusi starptautiski atzītas „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas A+ novērtējumu ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. VIG cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

 

Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv
tālr.: 66936074, mob. tālr.: 29374827

Atpakaļ