LV EN
Menu
Baltijas apdrošināšanas konferencē uzmanības fokusā digitalizācija, mākslīgais intelekts, klimata pārmaiņas un dzīvības apdrošināšana

Baltijas apdrošināšanas konferencē uzmanības fokusā digitalizācija, mākslīgais intelekts, klimata pārmaiņas un dzīvības apdrošināšana

18.04.2024

Starptautiskajā konferencē “Apdrošināšana un pārapdrošināšana Baltijā”, kura šogad Rīgā notiks jau 19. reizi, galvenā uzmanība tiks pievērsta digitalizācijas, IT un mākslīgā intelekta attīstības tendencēm apdrošināšanā, klimata pārmaiņu ietekmei un dzīvības apdrošināšanas jautājumiem. Konferencē ar pieredzi dalīsies augsta līmeņa eksperti no Baltijas valstīm, Eiropas apdrošinātāju organizācijas Insurance Europe, kā arī starptautiskā apdrošināšanas un pārapdrošināšanas tirgus dalībnieki.

Konference ir nozīmīgākais nozares pasākums Baltijas mērogā, tā ir tradicionāla tikšanās vieta apdrošinātājiem, pārapdrošinātājiem, baņķieriem, brokeriem un citām finanšu institūcijām no Baltijas un Eiropas valstīm. Latvijas Apdrošinātāju asociācija (LAA) to organizē jau 25 gadus, un katru reizi dalībnieku skaits pārsniedz 200 cilvēkus. Konferenci atklās LAA prezidents Jānis Abāšins un Latvijas Bankas prezidenta vietniece Santa Purgaile.

Finanšu tirgus jau sen darbojas pāri valstu robežām, bet digitalizācija un biznesa globalizācija šīs robežas ir nojaukusi vispār. Tādēļ šāds pasākums, kurā analizējam aktuālo regulējumu, iepazīstamies ar citu valstu kolēģu pieredzi, apmaināmies idejām, tendenču prognozēm un problēmu risinājumiem, vārdu sakot, paveram plašāku skatu uz norisēm nozarē, ir ļoti vērtīgs. Mēs lepojamies, ka šāds pasākums notiek tieši Latvijā un tieši Apdrošinātāju asociācija kā viena no vecākajām uzņēmēju organizācijām Latvijā spēj to piedāvāt saviem biedriem un partneriem,” saka J. Abāšins.

Pārskatu par tiesību aktu jauninājumiem ES līmenī konferencē sniegs Insurance Europe Biznesa vides vadītājs Viljams Vidonja (William Vidonja). Swedbank Grupas Digitālās stratēģijas un inovācijas jomas vadītājs Ģirts Bērziņš meklēs atbildi uz jautājumu, vai atvērtie dati sagrauj pamatus, par mākslīgā intelekta sniegtajām iespējām un izaicinājumiem runās ERGO grupas Digitālas pārvaldes direktors Marks Klains (Mark Klein) un starptautiska giganta Willis Towers Watson vecākais direktors Miroslavs Šimurda (Miroslav Šimurda), uz mākslīgo intelektu balstītu cenu noteikšanu aprakstīs insure-tech uzņēmuma K2G vecākā speciāliste-aktuāre Olena Horškova (Olena Horshkova).

Konferences otrā lielā tēma ir klimata pārmaiņu ietekme – par klimata pārmaiņu ietekmi uz apdrošināšanas produktiem stāstīs starptautiskā pārapdrošinātāja Swiss Re pārstāvis Klāss De Kaupers (Klaas De Cuyper).

Ko patērētājiem un apdrošinātājiem nozīmē “Tiesības tikt aizmirstam”, pavēstīs Eiropas Aktuāru asociācijas Apdrošināšanas komitejas priekšsēdētājs Lauri Saraste (Lauri Saraste), savukārt pārskatu par Baltijas valstu dzīvības apdrošināšanas attīstības kopējām iezīmēm un atšķirībām pārskatu sniegs SEB Life and Pension Baltic valdes priekšsēdētājs Arnolds Čulkstēns.

Konferences programma šeit.

Konference būs hibrīdpasākums ar dalību klātienē viesnīcā Radisson Blu Daugava un pārraidi tiešsaistē.

Mediju ievērībai!

Lai reģistrētos dalībai konferencē klātienē vai tiešsaistē, lūdzam rakstīt uz office@laa.lv

Atbalsta:

LogoNoSlogan 2 300x49 1

k2g logo color title subtitle

advisense black 1 scaled

Atpakaļ