LV EN
Menu
Apdrošinātāji lauksaimniekiem šogad jau izmaksājuši nepilnus 9 miljonus eiro

Apdrošinātāji lauksaimniekiem šogad jau izmaksājuši nepilnus 9 miljonus eiro

29.05.2024

Atlīdzībās par izsalušajiem ziemāju sējumiem un citiem kultūru bojājumiem šogad lauksaimniekiem jau izmaksāti nepilni 9 miljoni eiro apdrošināšanas atlīdzību, liecina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas apkopotie dati, kas ietver gan Latvijas apdrošinātājus, gan vienu Vācijas apdrošinātāju, kas strādā Latvijas lauksaimniecības apdrošināšanas tirgū.

“Kopumā mēs redzam tendenci, ka lauksaimnieki arvien vairāk savai finanšu risku vadībai izmanto apdrošināšanas sniegtās iespējas. To, protams, stimulē arī valsts atbalsts prēmiju maksājumiem, kā arī pieredzētās dabas kataklizmas un redzamais apdrošināšanas atbalsts šādos gadījumos,” saka Jānis Abāšins, Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents.

Viņš arī piebilst, ka atsevišķām lauksaimniecības nozarēm vēl ir sarežģīti atrast apdrošināšanas piedāvājumu, taču, pieaugot pieprasījumam, tāds noteikti radīsies. “Mēs kā apdrošinātāju asociācija esam pastāvīgā saziņā ar lauksaimnieku organizācijām un meklējam labākos risinājumus, un esmu drošs, ka pēc pāris gadiem tirgus situāciju būs sakārtojis.”

2023. gada sezonā Latvijas apdrošinātāji atlīdzībās lauksaimniekiem par dažādiem zaudējumiem izmaksāja 18,5 miljonus eiro. Papildus Latvijas tirgū ar starpnieka palīdzību darbojas arī viens Vācijas apdrošinātājs, kas ziņoja par 19,3 miljonu eiro lielām atlīdzību izmaksām pērnā gada lauksaimniecības sezonā.

Atpakaļ