LV EN
Menu
Apdrošinātāji pērn seguši zaudējumus par 150 ugunsgrēkiem, ko izraisījušas problēmas ar elektrību

Apdrošinātāji pērn seguši zaudējumus par 150 ugunsgrēkiem, ko izraisījušas problēmas ar elektrību

22.05.2024

Apdrošinātāji Latvijā 2023. gadā ir izmaksājuši īpašuma apdrošināšanas atlīdzības par postījumiem vairāk nekā 150 ugunsgrēkos, ko izraisījušas problēmas ar elektrību, un tas ir 20% no kopējā atlīdzību skaita par ugunsgrēkiem, liecina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas (LAA) apkopotie biedru dati. Problēmas radījusi nepareiza un nedroša elektroinstalācija, savu laiku nokalpojušas, bojātas elektroierīces un nepareiza to lietošana, kā arī citu elektrodrošības prasību neievērošana.

Nākamā lielākā ugunsgrēku iemeslu grupa īpašumos, kas bijuši apdrošināti, ir sadzīves negadījumi un neuzmanība ar uguni, tad seko problēmas ar apkures sistēmām (krāsnis utml.) un dūmvadiem. Tāpat pēc atlīdzību izmaksas pie apdrošinātājiem bieži griezušies klienti, kuru īpašums cietis blakus notikuša ugunsgrēka dēļ, piemēram, ugunsnelaime blakus dzīvoklī, blakus kāpņu telpā vai blakus īpašumā, nodarot zaudējumus arī apkārtējiem kaimiņiem.

Kā liecina LAA ekspertu aplēses, gandrīz 60% ugunsgrēku, kam iemesls ir problēmas ar elektrību, notiek dzīvojamajā sektorā – tās ir privātmājas, saimniecības ēkas un dzīvokļi.

“No visiem veidiem, kā var ciest mūsu īpašums, ugunsgrēks ir visnegantākais – mājas bieži nodeg pilnībā, bet dzīvokļu atjaunošana prasa milzīgus līdzekļus. Bet tas vēl nav viss – ugunsgrēkos iet bojā cilvēki, un cilvēka zaudējuma sāpes nesegs neviena apdrošināšana. Uzmanīsim savas elektroietaises, savus īpašumus un savas dzīvības,” aicina Jānis Abāšins, LAA prezidents.

Apdrošinātāju biežāk sastaptās elektrodrošības problēmas:

Ko ņemt vērā, apdrošinot īpašumu, lai nerastos problēmas ar atlīdzību izmaksu pēc negadījuma:

– norādīt polisē pareizu īpašuma apdrošinājuma summu, lai neveidojas zemapdrošināšanas situācija, kad atlīdzība nesegs radītos zaudējumus:

– ievērot spēkā esošos Ugunsdrošības noteikumus:

Galvenie elektrodrošības ieteikumi mājokļos:

Atpakaļ