LV EN
Menu
Baltijas valstu iedzīvotāji vienlīdz pieticīgi apdrošina savu dzīvību

Baltijas valstu iedzīvotāji vienlīdz pieticīgi apdrošina savu dzīvību

06.12.2023

Dzīvības apdrošināšanas prēmiju apjoms uz vienu iedzīvotāju Baltijas valstīs ir aptuveni līdzīgs – tas ir robežās no 60 līdz 104 eiro. Tas ir vairākkārt mazāk nekā vidēji Eiropā, taču ir salīdzināms ar citām Centrāleiropas valstīm, tādējādi iezīmējot, cik liela nozīme rūpēs par savu un savu tuvinieku finansiālo drošību ir ekonomiskajai situācijai, vēsturiskajai pieredzei un tradīcijām uzkrājumu veidošanā.

Kā liecina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas apkopotie dati, 2022. gadā Latvijā dzīvības apdrošināšanas prēmijas uz vienu cilvēku Latvijā bija 76 eiro, Igaunijā – 60 eiro un Lietuvā – 104 eiro. Turpat netālu prēmiju apjomā ir arī Polija ar 78 eiro uz vienu cilvēku, Čehija ar 187 eiro uz cilvēku un Ungārija ar 177 eiro. Salīdzinoši augstāka summa jau ir Slovēnijai – 364 eiro.

Tas ir daudzkārt mazāk par Eiropas vidējiem rādītājiem, kas ir ap 1100 eiro dzīvības apdrošināšanas prēmijas uz vienu iedzīvotāju. Šos augstos vidējos rādītājus veido gan tādas valstis kā Austrija un Nīderlande, kur dzīvības apdrošināšanas prēmiju apjoms uz vienu iedzīvotāju ir attiecīgi 598 eiro un 696 eiro, gan arī Francija, kur prēmiju apjoms ir 3096 eiro, Spānija ar 3922 eiro un Dānija ar 4964 eiro – summām, kas vairākkārtīgi pārsniedz pat Eiropas vidējo līmeni.

“Mēs Latvijā cīnāmies ar zemo krāšanas kultūru un cilvēku bezrūpību par saviem personiskajiem uzkrājumiem, un šie dati rāda, ka tādi neesam vieni – arī Igaunijā, Lietuvā un mazliet attālākās valstīs ar līdzīgu ekonomisko situāciju un vēsturisko pieredzi situācija ir līdzīga. No apdrošinātāju redzes punkta skatoties, esam iemācījušies mīlēt savus “dzelžus” un mājas, bet vēl ne sevi un savus tuviniekus. Dzīvības apdrošināšana ir tieši par to – pasargāt savus tuviniekus no finansiāliem riskiem, ja ar mums atgadītos pats sliktākais, un veidot finanšu drošības spilvenu nebaltai dienai,” saka LAA prezidents Jānis Abāšins.

Dzīvības apdrošināšana ir iespēja finansiāli pasargāt savus tuviniekus pēkšņas, neparedzētas nelaimes gadījumā, bet komplektā ar uzkrājuma veidošanu faktiski tie ir trīs labumi vienā:

“Mēs skaidri redzam, ka dzīvības apdrošināšanai ir kur augt, un esam arī pārliecināti, ka līdz ar ekonomikas attīstību un dzīves līmeņa kāpumu mēs arvien vairāk izmantosim šo rīku, lai finansiāli parūpētos par sevi un saviem tuviniekiem,” saka J. Abāšins.

dziviba uz iedz

Atpakaļ