LV EN
Menu
Koronavīruss un ceļojumu apdrošināšana – ieteikumi drošai ceļošanai

Koronavīruss un ceļojumu apdrošināšana – ieteikumi drošai ceļošanai

27.02.2020

Saistībā ar koronavīrusa izplatību pasaulē Latvijas Apdrošinātāju asociācija ir sagatavojusi ieteikumus drošai ceļošanai un atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par ceļojumu apdrošināšanu.

•   Aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kam ir ieplānots ceļojums, sekot līdzi aktuālajai informācijai Latvijas Ārlietu ministrijas mājaslapā mfa.gov.lv un Facebook kontā #Ceļodroši https://www.facebook.com/celodrosi/, kā arī medijos un uzticamos ārvalstu resursos.

•   Aicinām izvērtēt sava ceļojuma galamērķi, riskus tajā, ceļojuma nepieciešamību un ceļotāju veselības stāvokli, nepakļaujot sevi un pārējos ceļotājus neadekvātam riskam.

•   Aicinām ikkatru ceļotāju pirms plānotā brauciena iegādāties ceļojuma apdrošināšanu, uzmanīgi izvērtējot polises risku segumu, izņēmumus, plānotās aktivitātes un apmeklējamās vietas ceļojuma galamērķi. Neskaidrību gadījumā noteikti konsultējieties ar savu apdrošināšanas sabiedrību.

•   Tā kā ceļojumu apdrošināšana ir brīvprātīgs apdrošināšanas veids un nav vienotas politikas, kādi riski tiek vai netiek segti, iesakām jautāt katrai apdrošināšanas kompānijai individuāli par to, kādus riskus tā piedāvā segt, tai skaitā saistībā ar koronavīrusu.

•   Lūdzam ceļotājus ielāgot, ka epidēmija un pandēmija lielai daļai apdrošinātāju ir iekļauta izņēmumos kā nepārvaramas varas (force majeure) apstāklis, kā rezultātā radušos zaudējumus apdrošinātājs nesedz. Taču, kamēr konkrētajā teritorijā nav izsludināta epidēmija, apdrošinātājs medicīniskos izdevumus segs.

•   Ceļotājiem jāņem vērā, ka citus riskus, kuru iestāšanās nav cēloņsakarīgi saistīta ar koronavīrusu (vai citu epidēmiju) polise segs – piemēram, ja ceļotājs lauž kāju, pazaudē bagāžu, dokumentus, vai tiek atcelts reiss citu apstākļu dēļ, atlīdzību varēs saņemt.

•   Aicinām interesēties pie katra apdrošinātāja individuāli, vai tiek segta ceļojuma atcelšana, pārtraukšana un citas izmaiņas – katra apdrošinātāja noteikumos ir aprakstīti iemesli, kuru dēļ atceltā vai pārplānotā ceļojuma izdevumus apdrošinātājs segs, un šie iemesli apdrošinātājiem atšķiras.

•   Arī ārstēšanās izdevumus, ja cilvēks saslimst ar koronavīrusu Latvijā, veselības apdrošināšanas polise atlīdzinās, taču šajā gadījumā darbojas arī valsts nodrošinātā veselības aprūpe.

Atpakaļ