LV EN
Menu
LAA aicina preventīvi mazināt drošības risku pieaugumu

LAA aicina preventīvi mazināt drošības risku pieaugumu

31.03.2020

Lai arī Latvijā drošības iestādes un eksperti vēl neceļ trauksmi par ārkārtas stāvokļa izraisīto drošības risku pieaugumu, Eiropas policijas organizācija Eiropols norāda, ka koronavīrusa pandēmijas laikā strauji palielinās noziedzība, noziedzniekiem un organizētajām bandām ātri pielāgojot savas metodes – pieaugot kibernoziegumu, krāpšanas, zādzību un viltojumu gadījumu skaits. Tādēļ Latvijas Apdrošinātāju asociācija aicina iestādes, uzņēmumus un to darbiniekus veikt nepieciešamās preventīvās darbības, lai izvairītos no daudziem riskiem.

Kiberdrošība

Attālinātais darbs prasa nodrošināt pieeju uzņēmuma datiem un darba informācijai no darbinieku mājām un privātajiem datoriem. Ieteicams izmantot kvalificētu IT drošības speciālistu atbalstu un ekspertīzi, lai savienojumi un darbinieku izmantotie datori un programmas būtu droši un legāli.

IT speciālistiem vai – mazākos uzņēmumos – vadītājiem ieteicams sekot līdzi un brīdināt darbiniekus par iespējamiem krāpšanas un datu pikšķerēšanas mēģinājumiem. Vairāk informācijas www.cert.lv

Arī attālinātais darbs nav iemesls, lai darbinieki atklātu biroja drošības informāciju, piemēram, durvju un signalizācijas kodus vai datoru pieejas datus, nepiederošām personām ar pamatojumu: “Mans draugs brauks garām un paņems/izdrukās man dokumentus no biroja.”

Biroja drošība

Tā kā daudzi darbinieki strādā no mājām, biroji paliek tukši un var kļūt par zagļu mērķi. Ieteikumi preventīvai rīcībai:

1. Tehniskā apsardze

Signalizācija ir katra biroja neatņemama sastāvdaļa. Latvijā ir pieejams ļoti plašs signalizāciju klāsts, un katram birojam iespējams piemeklēt piemērotākos tehniskās apsardzes sistēmu risinājumus, neaizmirstot arī par ugunsdrošības signalizāciju.

2. Fiziskā drošība

Parūpēties par pamata fiziskās drošības prasībām – aizvērti logi, aizvērtas un aizslēgtas durvis, aizejot ieslēgta signalizācija. Biroju jāsagatavo ilgākai prombūtnei – jāpārliecinās, ka ūdens krāni ir aizgriezti un elektroierīces atslēgtas.

3. Kontakti un saziņas iespējas

Parūpēties, lai ir zināmi mājas apsaimniekotāja un svarīgāko tehnisko apkalpojošo dienestu kontakti, atstāt arī savus kontaktus apsaimniekotājam. Ja birojā ir stacionārais telefons vai biroja mobilais telefons, kas netiek ņemts uz mājām, nedrīkst aizmirst tos pāradresēt. No drošības viedokļa svarīgi ir, lai jūs varētu sazvanīt tehniskie un drošības dienesti ārkārtas gadījumā.

4. Apdrošināšana

Īstais brīdis atcerēties par īpašuma apdrošināšanu. Ja tāda ir – pārlūkot, vai ir apdrošināti visi  nepieciešamie riski un nav paredzēti specifiski izņēmumi. Ja apdrošināšanas vēl nav – izvērtēt iespējas to iegādāties.

 

Plašāka informācija:
Sandija Šaicāne
Latvijas Apdrošinātāju asociācija
Tālr.: 67360898
E-pasts: office@laa.lv

Atpakaļ