LV EN
Menu
LAA atgādina: ceļojumu apdrošināšana un EVAK viena otru papildina, nevis aizstāj

LAA atgādina: ceļojumu apdrošināšana un EVAK viena otru papildina, nevis aizstāj

04.08.2023

Lai arī vasara ir visaktīvākā ceļošanas sezona, īstiem ceļojumu baudītājiem sezona nebeidzas nekad. Ir svarīgi atminēties, ka ceļojumu apdrošināšana un Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) viena otru papildina un sniedz dažāda veida atbalstu ārkārtas situācijās ārvalstīs, nevis aizstāj viena otru.

“Tādēļ ceļotājiem Eiropā ieteicama gan EVAK karte, gan ceļojumu apdrošināšana, savukārt ārpus Eiropas EVAK karte nedarbojas vispār, visas atbalsta iespējas sniedz tikai ceļojumu apdrošināšana,” atgādina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

Ko nodrošina EVAK?

EVAK karte sniedz Latvijas iedzīvotājiem iespējas saņemt apmaksātu neatliekamo un nepieciešamo medicīnisko palīdzību ES un Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstīs un Šveicē, maksājot attiecīgajā valstī noteikto pacienta iemaksu. EVAK sedz izmaksas tikai tajās ārstniecības iestādēs, kuras sniedz valsts garantētos medicīnas pakalpojumus. Proti, Latvijas pilsonis ar EVAK karti var saņemt citā valstī pakalpojumus, ko šīs valsts pilsoņiem par velti nodrošina viņu valsts.

Piemēram, ja ar kādu veselības likstu vai pēc negadījuma ES valstī ceļotājs no Latvijas nokļūs privātajā klīnikā, kam nav līguma ar savas valsts veselības aprūpes sistēmu, EVAK karte nedarbosies, un pilnīgi visas ārstēšanas izmaksas būs jāsedz pašam ceļotājam.

Ko papildus nodrošina ceļojumu apdrošināšana?

Savukārt ceļojumu apdrošināšana piedāvā medicīniskās palīdzības saņemšanu pēkšņas saslimšanas vai nelaimes gadījumā, kad cilvēkam nepieciešamās palīdzības apjoms krietni pārsniedz to, ko garantē konkrētās valsts medicīnas aprūpes sistēma un ko nesedz EVAK.

Ko nesedz EVAK, bet var segt ceļojumu apdrošināšana:

Atpakaļ