LV EN
Menu
LAA paraksta Sadarbības memorandu energoefektivitātes jomā

LAA paraksta Sadarbības memorandu energoefektivitātes jomā

04.03.2020

Latvijas Apdrošinātāju asociācija (LAA) līdz ar citiem partneriem 4. martā iniciatīvas “Dzīvo siltāk” ietvaros parakstīja atjaunoto memorandu ar Ekonomikas ministriju par kopīgu sadarbību enerģētikas, būvniecības un mājokļu pieejamības ilgtspējīgas attīstības un energoefektivitātes mērķu sasniegšanā, sekmējot Latvijas ekonomikas izaugsmi un ikviena tās iedzīvotāja labklājību.

LAA ir ilglaicīgs iniciatīvas “Dzīvo siltāk” partneris, piedaloties informatīvajos pasākumos un daloties ar apdrošināšanas jomas informāciju, kas ir nozīmīga māju siltināšanas, ēku uzturēšanas un citu energoefektivitātes veicināšanas aktivitāšu kontekstā. Memoranda pirmo versiju LAA parakstīja jau 2010. gada 23. septembrī.

Sadarbības memoranda galvenais uzdevums ir nodrošināt informācijas pieejamību par ēku – dzīvojamo, publisko un ražošanas – atjaunošanas, pārbūves un energoefektivitātes paaugstināšanas iespējām Latvijā.

2020.gada 25.februārī Ekonomikas ministrijas īstenotajai energoefektivitātes veicināšanas iniciatīvai “Dzīvo siltāk” apritēja 10 gadu jubileja – pirms 10 gadiem 18 nevalstiskās organizācijas un bankas parakstīja sadarbības memorandu ar valsti par efektīvas un atklātas sadarbības veidošanu, informējot par mājokļu renovācijas procesu. Šobrīd energoefektivitātes atbalstītāju pulku veido 31 organizācija, kas ir pievienojusies memorandam.

Desmit gadu laikā iniciatīva “Dzīvo siltāk” kopā ar sadarbības partneriem ir organizējusi virkni pasākumu par energoefektivitāti, tās ieguvumiem, finansējuma iespējām, kā arī būvniecības kvalitāti. Ja pasākumu mērķauditorija pirmajos gados bija dzīvokļu īpašnieki, namu pārvaldītāji, pašvaldības, tad pēdējos gados informatīvos pasākumi notiek arī valsts ēku atjaunošanas projektu īstenotājiem un plašākam uzņēmēju lokam.

Sadarbības memorands

Atpakaļ