LV EN
Menu
Pērn apdrošinātāji saņēmuši par 63% mazāk pieteikumu par automašīnu zādzībām

Pērn apdrošinātāji saņēmuši par 63% mazāk pieteikumu par automašīnu zādzībām

30.03.2022

Pērnais gads pandēmijas radīto dzīvesstila pārmaiņu dēļ ir bijis daudz drošāks automašīnu īpašniekiem – salīdzinot ar 2020. gadu, pērn automašīnu zādzību skaits samazinājies par 63%, un visa gada laikā pie apdrošinātājiem vērsušies 65 nozagtu automobiļu īpašnieki, liecina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas (LAA) apkopotie dati*.

2019. gadā pie apdrošinātājiem vērsās 157 nozagtu automašīnu īpašnieki, 2020. gadā – 177 automašīnu īpašnieki. Īpaši bija pieaugušas tādu auto marku kā Audi un BMW zādzības. Savukārt 2021. gadā kopumā apdrošinātājiem ziņots par 65 nozagtām automašīnām.

Zagtāko automašīnu marku tops gan pērn nav mainījies – joprojām zagļu visvairāk interesē BMW (17 nozagti auto), Audi (10) un Toyota (6). Zagļu interese zudusi par Mercedes Benz, kas savulaik bija viena no zagtākajām markām, kā arī daudz mazāk nekā iepriekš zagtas Volkswagen un Volvo markas automašīnas. Savukārt Škodas īpašniekiem jāuzmanās daudz vairāk, jo pērn nozagti jau četri auto.

Tik būtisks automašīnu zādzību skaita samazinājums mums bija patīkams, bet tomēr pārsteigums. Skaidrs, ka liela nozīme ir bijusi pandēmijas laika radītajām dzīvesstila izmaiņām – pērn mēs mazāk braucām ar mašīnām, tās vairāk stāvēja drošos pagalmos un stāvvietās, mazāk – publiskās un neuzraudzītās vietās. Vienlaikus domājams, nozīme ir bijusi arī policijas darbam, mazinot tieši organizēto autozagļu grupu aktivitātes,” saka LAA prezidents Jānis Abāšins. “Tomēr ir svarīgi nekļūt vieglprātīgiem, bet turpināt rūpēties par automašīnas drošību. Tā, piemēram, pēdējā laikā policija vērš īpašu uzmanību uz automašīnu lukturu zādzībām un automašīnu salonu apzagšanu.”

LAA atgādina, ka katru automašīnu, īpaši zagļu iecienītākās markas, apdrošinātāji iesaka aprīkot ne tikai ar klasisko signalizāciju, bet arī ar papildu pretaizdzīšanas un izsekošanas ierīcēm, kas palīdz atrast auto gadījumā, ja tas ir nozagts.

Zagtākās automašīnas pa gadiem

Marka 2019 2020 2021
BMW 33 51 17
Audi 13 33 10
Toyota 34 20 6
VW 16 8 5
Škoda 1 3 4
Volvo 9 13 2
MB 18 11 2

*Apdrošinātāju dati par zagtākajām automašīnām atšķiras no policijas oficiālās statistikas, jo LAA apkopo tikai datus par transportlīdzekļiem, kam ir KASKO apdrošināšanas polise

                                   

Plašāka informācija:
Sandija Šaicāne
Tālr.: 67360898
E-pasts: office@laa.lv

Atpakaļ