LV EN
Menu
Pētījums: apdrošinātāja izvēlē svarīgākie faktori ir cena un līguma noteikumi

Pētījums: apdrošinātāja izvēlē svarīgākie faktori ir cena un līguma noteikumi

10.01.2024

Latvijas iedzīvotājiem, izvēloties apdrošināšanas pakalpojumu sniedzēju, divi svarīgākie faktori ir pakalpojuma cena un apdrošināšanas līguma noteikumi, liecina pētījumu centra SKDS veiktais apdrošināšanas nozares pētījums. Kopumā cenu par svarīgu faktoru ir atzinuši 82% aptaujas dalībnieku, līguma noteikumus – 62% aptaujas dalībnieku. Nākamie izvēles faktori ir apdrošināšanas kompānijas reputācija un ilgstoša sadarbības pieredze.

Pēdējo divu gadu laikā kopš iepriekšējā nozares pētījuma pakalpojuma sniedzēja izvēlē ir nedaudz pieaugusi gan cenas nozīme, gan arī apdrošināšanas līguma noteikumu nozīme.

“Atminoties pērnā gada inflācijas lēcienu, kas krietni straujāk tukšo iedzīvotāju maciņus, cena kā svarīgākais izvēles faktors neizbrīna,” saka Jānis Abāšins, Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents. “Taču ļoti pozitīvi vērtējams fakts, ka līguma noteikumi ir otrs svarīgākais faktors un to būtiskums nedaudz pieaug – tas nozīmē, ka cilvēki vairāk lasa līgumus un domā līdzi, kādu pakalpojumu viņi izvēlas. Nav jēgas par lētu naudu nopirkt polisi, kas vajadzības gadījumā nepalīdz,” piebilst LAA prezidents.

Apdrošināšanas kompānijas reputācija, lemjot par polises iegādi, ir svarīga 55% aptaujāto. Savukārt lojalitāti uzsver 36% aptaujāto, norādot, ka svarīgs faktors ir tas, ka viņi jau ilgstoši ir vienas apdrošināšanas kompānijas klienti. Brokera vai cita starpnieka ieteikums kā svarīgs lēmuma pieņemšanas faktors ir 23% aptaujas dalībnieku.

Apdrošināšanas nozares pētījums tika veikts 2023. gada novembrī pēc LAA pasūtījuma. Pētījums ir regulārs un tiek veikts reizi divos gados, analizējot aktuālās tendences apdrošināšanas nozarē Latvijā.

Atpakaļ