LV EN
Menu
Vasaras darbs un nometnes – parūpējieties par bērnu drošību

Vasaras darbs un nometnes – parūpējieties par bērnu drošību

04.06.2021

Sagaidot skolēnu vasaras brīvlaiku, kas daudziem bērniem atnāk ar nometņu laiku, bet pusaudžiem un jauniešiem arī ar vasaras darbiem, vecākiem vajadzētu laikus parūpēties par bērnu drošību.

Latvijas Apdrošinātāju asociācija ir sagatavojusi pamata padomus, kā novērst potenciālos negadījumus vai mīkstināt to sekas.

Vasaras darbs – vilinoši, bet cik droši?

Vasaras darbs daudziem bērniem un viņu vecākiem ir ļoti vilinoša iespēja jaunietim gan iegūt pirmo darba pieredzi, gan arī papildināt savu un ģimenes budžetu. Pamatā jauniešiem no 15 gadu vecuma tiek piedāvāti dažādi palīgdarbi – noliktavu kārtošana, plauktu krājumu papildināšana, palīgdarbi lauku un celtniecības darbos. Daudzi no tiem prasa fizisku spēku, izturību un arī uzmanību, lai nerastos traumas.

Nometnes – izvēlieties tikai legālās

Ja nometne ir oficiāla, tai ir jāatbilst visām noteiktajām prasībām, tai skaitā par bērnu drošību. Taču drošības prasības nometnē būtiski atšķiras no drošības prasībām skolā vai mājās, tādēļ ir vērts laikus sagatavot sevi un bērnu, izrunājot svarīgākos jautājumus un noteikumus.

Daudziem bērniem mācību gada laikā ir nodrošināta nelaimes gadījumu apdrošināšana. Iespējams, vecākiem ir jāapsver šādas apdrošināšanas nepieciešamība arī vasarai, ja ir plānotas aktivitātes, kur tā var būt aktuāla.

                                                   

Plašāka informācija:
Sandija Šaicāne
Latvijas Apdrošinātāju asociācija
Tālr.: 67360898
E-pasts: office@laa.lv

Atpakaļ