LV EN
Menu
Vasaras laikā apdrošinātāji ceļotājiem atlīdzībās izmaksā vairāk nekā pusotru miljonu eiro

Vasaras laikā apdrošinātāji ceļotājiem atlīdzībās izmaksā vairāk nekā pusotru miljonu eiro

25.06.2024

Pagājušās vasaras ceļojumu sezonas laikā Latvijas apdrošinātāji saviem klientiem atlīdzībās par dažāda veida negadījumiem izmaksāja 1,66 miljonus eiro. Absolūti lielāko daļu jeb 68% no šīs summas veido atlīdzības par ceļotāju medicīniskajiem izdevumiem un repatriāciju, liecina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas (LAA) apkopotie dati. Tā kā ceļošanas apjomi turpina pieaugt, ir sagaidāms, ka šīsvasaras sezonā izmaksātās apdrošināšanas atlīdzības jau pārsniegs 1,7 miljonus eiro.

Apkopotie dati ietver informāciju par Latvijas apdrošināšanas kompāniju izmaksātajām ceļojumu apdrošināšanas atlīdzībām laika posmā no 2023. gada 1. jūnija līdz 30. septembrim – tas ir karstākais vasaras ceļojumu sezonas periods. Kopumā 2023. gada laikā ceļojumu apdrošināšanas atlīdzībās tika izmaksāti 5,4 miljoni eiro, kas bija par 4,6% vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Medicīnisko izdevumu un repatriācijas izdevumu apmaksa veido lielāko ceļojumu apdrošināšanas atlīdzību pozīciju, kas ir likumsakarīgi – piemēram, repatriācijas izmaksas vienai personai var pārsniegt pat 80 tūkstošus eiro. Eiropas valstīs primārie veselības aprūpes pakalpojumi Latvijas iedzīvotājiem, uzrādot Eiropas veselības apdrošināšanas karti klīnikās, kas sniedz valsts apmaksātus pakalpojumus, pienākas par tādiem pašiem nosacījumiem kā konkrētās valsts pilsoņiem. Savukārt sarežģītāka ārstēšana un manipulācijas vai ārstēšanās privātās klīnikās, ko sedz tieši ceļojumu apdrošināšana, attiecīgi ir arī dārgākas.

Nākamo lielāko atlīdzību daļu – gandrīz 18% – veido izmaksas par ceļojuma izmaiņām, piemēram, ceļojumu atcelšana, transporta kavēšanās un reisu maiņa utml. Mazāku atlīdzību summu veido kompensācijas par bagāžas zaudējumu vai bojājumiem, par nelaimes gadījumiem, nāvi un invaliditāti.

“Ceļojuma apdrošināšana mūsdienās ir nevis vēlama, bet obligāti nepieciešama ceļojuma sastāvdaļa. Negaidītas situācijas var rasties pat vispiesardzīgākajam ceļotājam vissaplānotākajās brīvdienās mūsu tuvējās kaimiņvalstīs – apdrošinātāju pieredzes stāsti tam ir skaidrs apliecinājums,” saka Jānis Abāšins, LAA prezidents.

Ieteikumi, ko ņemt vērā, plānojot ceļojumu un iegādājoties apdrošināšanu:

Atpakaļ