LV EN
Menu
Baltijas apdrošināšanas konference 2016

Baltijas apdrošināšanas konference 2016

30.09.2016

konf logo lv

XVI starptautiskā konference “Apdrošināšana un pārapdrošināšana Baltijā 2016”
2016.gada 29.septembrī
Radisson Blu Daugava hotel, Rīgā

Apdrošināšanas tirgus izaicinājumi – izmantot šā brīža tehnoloģisko progresu, lai sagatavotos nākamajai desmitgadei

Eiropas likumdošanas salāgošana un klientu datu aizsardzība, apdrošināšanas starpniecības uzraudzība, tā dēvētie „sharing economy” izaicinājumi – šie un citi jautājumi aktualizēti nule kā notikušajā konferencē „Apdrošināšana un pārapdrošināšana Baltijā 2016”. Lai analizētu Eiropas apdrošināšanas tirgus situāciju, tendences un nākotnes perspektīvas, Rīgā pulcējās vairāk nekā divi simti nozares speciālistu no piecpadsmit Eiropas valstīm.

Konferencē tika spriests par jau pieņemto un vēl gaidāmo ES direktīvu un regulu prasību pārņemšanu un īstenošanu, padziļināti apspriestas likumdošanas aktualitātes, transportlīdzekļu apdrošināšanas tirgus attīstība, kā arī apdrošināšanas krāpniecības un drošības jautājumi.

„Baltijas apdrošināšanas tirgus Eiropai kļūst arvien interesantāks, mums ir kur augt. Eiropas attīstītajās valstīs tirgus aug par pāris procentiem gadā, mūsu – aptuveni par pieciem procentiem ik gadu. Domāju, ka nākamajos gados šī izaugsme turpināsies. Tirgus te ir kompakts un tehnoloģiski ļoti attīstīts, tomēr inovatīvajām lietām šeit nav visu priekšnoteikumu, lai attīstītos. Apdrošināšanas nozare stāv nopietnu ar jaunā laikmeta tehnoloģijām saistītu izaicinājumu priekšā, kad ir jāsaprot – kā strādāt šajos apstākļos? Īpaši „sharing economy” kontekstā, kad, piemēram, vienu mašīnu izmantos nevis viens cilvēks, bet neierobežots skaits cilvēku. Pēc dažiem gadiem pa ielām pārvietosies Google cars bez autovadītājiem – kā tad darbosies apdrošināšana? Tie ir jautājumi, par kuriem ir jādomā jau šodien,” uzsver Latvijas Apdrošinātāju asociācijas (LAA) prezidents Jānis Abāšins.

„Mēs dzīvojam samērā neprognozējamā laikmetā, viss mainās. Tāpēc apdrošināšanas jomā ir grūti sniegt ilgtermiņa prognozi, un mums ar to jārēķinās,” konferencē uzsvēra Eiropas Apdrošināšanas Aktuāru asociācijas vadītājs un Somijas Finanšu asociācijas vadītāja vietnieks Esko Kivisari (Esko Kivisaari). Savukārt viens no vadošajiem apdrošināšanas jauno tehnoloģiju speciālistiem Eiropā – Mateo Karbone (Matteo Carbone) no Bain & Company Itālijā – uzsvēra, ka apdrošinātājiem jāspēj izmantot šā brīža tehnoloģisko progresu, lai sagatavotos situācijai, kas būs pēc desmit, divdesmit gadiem. „Vienalga, vai tie būs Google bezpilota auto, jaunākie telemātikas risinājumi automašīnās – apdrošinātājiem ir jābūt laicīgi šai situācijai gataviem!” skaidro Karbone.

Konferencē īpaša uzmanība tika pievērsta arī krāpniecības un drošības jautājumiem. Piemēram, interesentiem klātienē bija iespēja apskatīt Lietuvas Ugunsdrošības Izpētes centram piederošo Baltijā vienīgo pārvietojamo laboratoriju, kuras aprīkojums ļauj īpaši efektīvi noteikt ugunsgrēku sākotnējo izcelsmes vietu un vielas, kas to izraisījušas. Šīs laboratorijas eksperti vērtējuši arī nesenā Rīgas pils ugunsgrēka iemeslus, jo Latvijā līdzvērtīgas laboratorijas nav.

Konferencē ar ziņojumiem uzstājās pārstāvji no Eiropas Apdrošinātāju Asociācijas (Insurance Europe), Vācijas, Somijas, Dānijas, Norvēģijas un Igaunijas apdrošināšanas asociācijām, Polijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja, Rīgas Tehniskās universitātes, Lietuvas Ugunsdrošības izpētes centra, advokātu biroja Kļaviņš Ellex un kompānijām Gen Re, Hannover Re, If, Bain & Company, knowledgeprice.com, Møller, Larmtjänst AB un Sherlog.

Tāpat piedalījās arī nozari uzraugošo institūciju pārstāvji no visām trim Baltijas valstīm – Finanšu un kapitāla tirgus komisijas, Lietuvas Bankas, Igaunijas un Latvijas Finanšu ministrijām.

PROGRAMMA

Atbalsta:

SHERLOG logo LT CZ 300x170 1  Ellex Klavins Logo V JPG White background 300x200 1  gen re logo 185x114 1  AutonamsLogo 1 300x150 1   knowledgeprice bigtext 768x207 1  VW3DName 4CM apgr mazs 300x300 1

 

Sadarbībā ar:

lietuvos draudiku       eesti 300x54 1 insurance europe logo 580x358 300x185 1      hannover re 300x92 1 Swiss Re.svg 300x74 1               xprimm publications 300x118 2

lietuvos gyvybes     GDV Logo Web 300x160 1

Atpakaļ